Спеціальні потреби

Актуально

Міністри закордонних справ країн ЄС підтримали зупинку спрощеного візового режиму для Росії – Боррель

Голова зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель та міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавські на спільній прес-конференції, 31 серпня 2022 року. Photo by Michal Cizek / AFP

Міністри закордонних справ Європейського Союзу підтримали зупинку дії спрощеного візового режиму, заявив на пресконференції 31 серпня голова зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель.

«Повна зупинка Євросоюзом спрощеного візового режиму для Росії. Досі він був частково зупинений для окремих груп осіб: посадовців, бізнесменів, але тепер він повністю припиняє працювати», – сказав він, говорячи про консенсус, якого досягли лідери МЗС.

За словами Борреля, Євросоюз спостерігав збільшення випадків перетину кордону з Росії до сусідніх держав із середини липня:

«Це стало безпековим ризиком для таких країн. На додачу до цього ми бачили багатьох росіян, які мандрували для відпочинку, шопінгу, наче немає ніякої війни в Україні. Країни-члени вирішили, що не може бути business as usual».

Боррель очікує, що припинення дії візового режиму скоротить кількість нових віз, виданих країнами-членами Євросоюзу, адже процес вимагатиме більше часу й зусиль.

«Це загальний підхід, який дозволить запобігти потенційному «візовому шопінгу» росіян», – прокоментував очільник дипломатії ЄС.

Водночас такий підхід дозволить розглядати кожен запит індивідуально, адже ЄС «не хоче відмежовуватися від тих росіян, які проти війни в Україні», додав він.

Також Боррель закликав Європейську комісію розглянути ситуацію із візами, які вже видані, і надати свої коментарі. Серед інших висновків зустрічі він назвав рішення не визнавати паспорти, видані окупаційною владою Росії на захоплених територіях України.

Крім того, сусідні з Росією країни, за словами голови зовнішньополітичної служби ЄС, можуть вдаватися до заходів на національному рівні, аби обмежити доступ до блоку через свої кордони, у відповідності до Кодексу Шенгенської зони ЄС.

Раніше Латвія, Литва, Польща, Фінляндія та Естонія виступили зі спільною заявою, в якій назвали в’їзд громадян Росії до країн Шенгенської зони загрозою громадській безпеці. Вони вимагають від Європейської комісії вжити заходів для обмеження в’їзду російських туристів, інакше вони розглядають можливість зробити це на національному рівні.

Після вторгнення Євросоюз припинив з Росією авіасполучення, в’їзд до країн ЄС став можливим лише через транзитні країни чи через наземні прикордонні переходи. Раніше країни Балтії закликали припинити росіянам візи повністю, принаймні туристичні. Проти виступають деякі західноєвропейські члени ЄС, зокрема Німеччина та Франція.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG