Спеціальні потреби

Актуально

Не вимкнути світло, а пошкодити енергомережу хотіли російські хакери в Україні – нові докази наводить Wired

Російські хакери не просто хотіли вимкнути світло в Україні на пару годин. Коли вони проводили напад на Укренерго в грудні 2016 року, вони прагнули фізично зруйнувати обладнання і призвести до збоїв енергопостачання на тижні, свідчать нові докази, проаналізовані фірмою з кібербезпеки Dragos, пише Wired.

Компанія Dragos дослідила компонент хакерської програми, призначення якої на той час не було повністю зрозумілим а також відновила хід подій, на основі записів журналу "Укренерго" не вказавши, однак, як компанія отримала до них доступ.

Хакери могли скористатись з недоліка у захисних реле виробництва компанії Siemens, яке та згодом виправила. Після того, як хакери автоматично відкрили всі запобіжники на передавальній станції під Києвом, через годину вони ввели в дію компонент, що вивів з ладу комп'ютери передавальної станції, щоб диспетчери не могли відслідкувати що відбувається. Потім вони застосували хакерську програму проти чотирьох захисних реле таким чином, щоб диспетчери не могли виявити пошкодження.

Нападники очікували, що інженери "Укренерго" після збою в енергопостачанні швидко вручну увімкнуть струм на обладнанні станції, що призведе до перевантажень мережі, або трансформаторів.

План провалився і нападникам вдалось лише на декілька годин вимкнути світло для користувачів. Можливо початковий план хакерів не спрацював через те, що інженери "Укренерго" включили систему швидше, ніж почав діяти програмний вірус, або вірус було надіслано на іншу ІР адресу, міркують експерти з кібербезпеки.

Дивіться також: Трамп оголосив про наміри заборонити продаж ароматизованих електронних сигарет. Відео

Трамп оголосив про наміри заборонити продаж ароматизованих електронних сигарет. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG