Спеціальні потреби

Правозахисники: заборона пропаганди гомосексуалізму – не дрібниці


Законопроект №8711, який пропонує заборонити гей-паради, фільми, книжки, висловлювання про гомосексуалізм, стосується кожного з українців, переконані правозахисники. Міжнародний кінофестиваль “Молодість” понад десять років показує українцям фільми, присвячені ЛГБТ-тематиці. В разі заборони пропаганди гомосексуалізму і цей майданчик для спілкування зникне, впевнені противники законопроекту.

Генеральний директор міжнародного кінофестивалю “Молодість” Андрій Халпахчі пишається, що Україна має таку програму, як “Сонячний зайчик”, і додає, що найближчим часом вона не втратить актуальності:

“Декілька років тому я думав, що, може, така програма вже і не потрібна. В Україні відбулися певні зміни, і ми думали, що можна вже запустити окремий фестиваль, присвячений цій тематиці. Але після того, як випустили цей недоречний закон у парламенті, нам здалося, що ця тема стала знову актуальною”.

“Якщо в суспільстві з’являється група людей, яких намагаються ізолювати у штучний спосіб, то це очевидно суперечить принципу свободи і є загрозою відкритому суспільству”.
Роман Романов
За його словами, хоча законопроект і спрямований на захист дітей, але і виховання дітей потребує толерантності, терпіння по відношенню до інших людей. “Мені б хотілося, щоб “Молодість” залишався майданчиком, де можна формувати демократичні погляди та розмовляти на різні теми”, – каже директор кінофестивалю.

Цього року програма “Сонячний зайчик” складається із семи фільмів, три з яких американські. США має свою історію боротьби за права ЛГБТ, каже представник гей-спільноти у Сан-Франциско Ед Вульф. Він особисто став героєм документальної стрічки “Ми тут були”, яку покажуть у Києві в рамках “Молодості”. Історія розповідає про те, як ЛГБТ-спільнота у Сан-Франциско змусила суспільство визнати проблему впливу епідемії СНІДу на життя міста. В інтерв’ю Голосу Америки Ед Вульф розповів, яка небезпека може чекати українців у разі прийняття законопроекту №8711.

“Наслідків дуже багато. Якщо говорити про велику проблему із СНІДом в Україні, то велика частина людей постраждає. ЛГБТ-спільнота втратить доступ до спецільних служб, інформації. Також це вплине і на інших людей”, – каже Ед Вульф. За його словами, перш за все треба переконувати гетеросексуальних людей у небезпеці такого закону та заохочувати їх брати участь у акціях протесту.

“Наприклад, у США, коли починався рух за права ЛГБТ було дуже важливо, коли гетеросексуальні американці-батьки гомосексуальних дітей виходили на акції протесту. Вони виходили на вулиці і казали: я люблю свою дитину, якою б вона не була”.

Також Ед Вульф запропонував активістам, тим, хто виступає проти цієї ініціативи, бути креативними у проведенні акцій протесту та намагатися змінити думку депутатів, хто матиме визначальний голос під час другого читання. Тим більше, коли при першому читанні ніхто в українському парламенті не проголосував проти законопроекту.

Українські правозахисники також переконані, що такі акції протесту повинні підтримати усі українці. Це втручання держави в обмін інформації, свободу творчості та свободу інформації, переконаний директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов.

“Якщо в суспільстві з’являється група людей, яких намагаються ізолювати у штучний спосіб, якщо держава намагається втручатися у обмін інформації, не обґрунтовуючи необхідність втручання, то це очевидно суперечить принципу свободи і є загрозою відкритому суспільству”, – переконаний Роман Романов.

На думку виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадія Бущенка, цей законопроект – “лише пробний шар, щоб випробувати, наскільки наше суспільство готове терпіти придушення чогось іншого”. Тому дуже важливо, за словами активістів, вже сьогодні висловити спротив.

Показати коментарі (7)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG