Спеціальні потреби

Всиновлені американцями російські діти просять Путіна не підписувати заборону на всиновлення


Росію просять не губити власних дітей
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00
Direct link

Росію просять не губити власних дітей

Петицію з до президента Путіна до посольства у Вашингтоні привезли група американських батьків зі своїми всиновленими з Росії дітьми.

Група російських дітей, яких всиновили американські батьки, передали до посольства Росії у Вашингтоні лист до президента Путіна з проханням не підписувати закон, який забороняє всиновлення російський дітей громадянами США. Автор листа Саша ДіДжамус закликав Путіна не ставити свій підпис під законом Діми Яковлєва. У листі, зокрема, йдеться: «Кожна цивілізована країна повинна покращувати життя дітей-сиріт, закриваючи дитячі будинки та заохочуючи всиновлення. Про це в законі жодного слова. Він просто забирає у дітей останню надію на гідне життя та родину».

Сам Саша ДіДжамус у Вашингтон прилетіти не змін. Передати його лист в Посольство Росії прийшла група американських батьків зі своїми всиновленими з Росії дітьми.

«Мене звати Дебора Макфедден. Я - мама Тетяни Макфедден. Сьогодні я прийшла до посольства Росії, щоб звернутися з закликом до президента Путіна не підписувати закон, який забороняє американцям всиновлювати російських дітей. Це - жахливий закон. Діти, які не мають права голосу, стали заручниками суперечки між двома державами. Моя дочка вважає себе росіянкою. У неї є американське громадянство, але вона постійно говорить: «Мама, я руська. Але мене б не було вже на світі, якщо б я залишилась у дитячому будинку».

Сьогодні Таня – десятикратна параолімпійська чемпіонка. Вона вчиться в університеті, працює та подорожує. Таня – це моє благословення. Я вдячна Росії за те, що вона дала мені шанс виростити мою чудову доню», - говорить Дебора Макфедден.

«Мене звати Тетяна Макфедден. Я прийшла до російського посольства з петицією, щоб стати голосом тих людей, яких позбавили власного голосу. Всиновлення врятувало мені життя та назавжди його змінило», - каже Тетяна Макфедден.

Рік тому ми удочерили дівчинку з Росії. Вона для нас – все. І ми маємо надію, що ми для неї – також радість
батько всиновленої з Росії дівчинки
«Ми так сподівались удочерити ще одну дівчинку, щоб у неї була сестричка, а тепер ось як все склалось» , - ледве стримує сльози його дружина.

Агентства із всиновлення, тим часом, попереджають про жахливі наслідки для російських дітей, яке потягне за собою прийняття заборони на всиновлення.

«Ситуація дуже сумна. Ні для кого не таємниця, що більшість дітей з Росії всиновлюють саме американські родини. Коли у нас діяла тимчасова шестимісячна заборона на всиновлення переповнені дітьми були навіть лікарні. Ні в притулках, ні в тих же лікарнях не залишалось вільних місць для дітей, від яких відмовились батьки», - каже Галіна Саґаєва з агентства з всиновлення «Нова надія».

Російські правозахисники називають прийняття закону низькопробною помстою з використанням дітей, які у своїй власній країні не мають жодного захисту. У тої же час російські законодавці стверджують, що цей крок є абсолютно адекватною відповіддю на недружні дії американських законотворців. Член Державної Думи Росії Микола Рижков називає прийняття закону необхідним кроком, спровокованим діями американської сторони у стилі Холодної війни.

«Те, що вони прийняли цей так званий Закон Магнітського - абсолютно хибний крок, адже йдеться про наші внутрішні справи. Так, людина загинула. Ми співчуваємо. В житті різне трапляється. І тут. І там. Але нащо вони підняли такий шум, що ми так погані, що треба накладати якісь заборони на когось?» - говорить Микола Рижков.

Не менш палко висловилась і спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко:

«Ми всі просто обурені цим законом Магнітського, який відверто направлений проти Росії. Я думаю, саме прийняття цього закону головним чином штовхнуло Раду Федерації вдатися до цього кроку у відповідь».

Що ж може очікувати на дітей, які опинились заручниками баталій політиків? Варто лише звернути увагу на статистику.

«За останній рік у Росії було вбито близько тисячі триста дітей. Одинадцять тисяч пропали безвісти. Дуже сумні дані. Тому, коли вони говорять, що відсилати дітей до США небезпечно, варто замислитись, а яким буде їх життя тут», - каже Галіна Саґаєва.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG