Спеціальні потреби

Актуально

Америка може допомогти "енергозалежним" від Росії - сенатор-республіканець

Джеймс Ріш. Фото з офіційної сторінки сенатора-республіканця

У США розмірковують над законодавством, яке дозволить уряду Америки та американським компаніям надавати допомогу країнам, які перебувають в енергетичній залежності від Росії. Про це інтерв'ю "Голосу Америки" заявив сенатор-республіканець від штату Айдахо Джеймс Ріш (James Risch).

"Для Європи важливі енергоресурси, які надходять до неї з Росії через територію України. Можу сказати, що тут у США чимало людей, включно зі мною, розглядають можливість ухвалення законодавства, яке полегшить США та американським компаніям надання допомоги ЄС та будь-яким іншим країнам, які перебувають в енергетичній залежності. У нас є можливість виробляти та постачати значну кількість енергоресурсів", - відзначив Джеймс Ріш спілкуючись з Грузинською службою "Голосу Америки".
На думку сенатора, агресія Росії щодо України вплине на поведінку американських інвесторів, які працюють у Російській Федерації.

"Маючи досвід роботи у інвест-галузі та спілкування з її професіоналами, можу сказати, що нема нічого, повторюю нічого - щоб охолоджувало інвесторів більше ніж подібна невизначеність. Тож поза усіляким сумнівом, інвестори сьогодні уважно стежать за ситуацією та формують думку про безпеку інвестицій. Можна дійти висновку, що у результаті всього цього поведінка інвесторів зазнає змін".
Джеймс Ріш також відзначив, що США та Європа спільно працюватимуть над набуттям Україною та Грузією статусу країні, як перебувають на стадії Плану дій щодо членства у НАТО (MAP - Membership Action Plan).

"Я думаю, що Грузія знаходиться на шляху до Плану дій щодо членства НАТО, Україна - дещо відстає. Загалом обидві країни, на мою думку, роблять вірні кроки у напрямку Плану дій щодо членства у НАТО. Я цим задоволений і сподіваюсь, що ми досягнемо цієї стадії у розумні терміни", - заявив сенатор.


Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG