Спеціальні потреби

Газ з Алжиру, Катару та США може замінити російський - експерти


ЄС може перейти на газ з Алжиру, Катару та США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

ЄС може перейти на газ з Алжиру, Катару та США

Експерти зауважують, що поки Європа залежить від Росії енергетично - марно сподіватись на те, що вона зможе дозволити собі рішуче сказати "Ні" політичним амбіціям Путіна. На сьогодні Європа отримує з Російської Федерації третину газу. Лідери Європи у Брюсселі шукають, як позбавитись енергозалежності від Росії.

ЄС сподівається, що від залежності від Російського газу Європу позбавить американський сланцевий газ.

США - нині лідер видобутку природного газу у світі і у Європі хотіли б отримувати американський зріджений газ танкерами через Атлантику.

"Європа надто залежить від інших у питанні енергії, особливо від Росії. Чи легко цю проблему вирішити? Ні. Але ТАК ми будемо вести переговори зі США щодо поставок сланцевого газу", - говорить Карел Де Гухт Єврокомісар з торгівлі.

Налагодити поставки газу із США буде не просто. Експерти кажуть - вартість доставки зробить його дорожчим за російський. Є опоненти ідеї і у США, за словами яких, дешевий газ на внутрішньому ринку, сприяє розвитку економіки.
Втім диверсифікація є ключем до незалежності Європи від Росії у прийнятті політичних рішень.

"Створення єдиного ринку газу, поставки зрідженого газу до країн Європи з Катару та можливо зі США у наступні кілька років. Збільшення використання вугілля, адже з падінням цін на газ у США, американське вугілля почало потрапляти до Європи. Існує багато можливостей", - говорить професор Університетут Сіті у Лондоні Алан Райлі.

Дії Росії в Україні заскочили Європу зненацька, і спонукали європейців посили пошуки альтернативних постачальників, кажуть експерти.

"Варто подивитись на Катар та Алжир - це експортери зрідженого газу. Можливо у віддаленій перспективі можна підштовхнути Німеччину відновити роботу атомних станцій, це би радикально зменшило залежність від газу з Росії", - говорить Ян Бонд з Центру Європейських реформ..

У червні минулого року Греція підписала угоду про проведення газопроводу з Азербайджану до ЄС - це пряма альтернатива російському газу. Але цей проект не запрацює раніше 2019-го року.

Альтернативи російському газу у Європи є - а значить є і інструменти впливу на Росію.

"Росія дуже сильно залежить він прибутків від продажів газу у Європі. Вони становлять щонайменше 50% бюджету. І хоча взимку можна сказати, що Європа замерзне раніше ніж Газпром збанкротує , влітку все по іншому", - каже Ян Бонд.

Втім чимало аналітиків попереджають, що головним фактором для більшості європейців лишається ціна. Найкращу ціну на газ зараз пропонує Росія.

Показати коментарі (5)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG