Спеціальні потреби

Вибори в Афганістані


В Афганістані закінчився другий тур президентських виборів.

В Афганістані закінчився другий тур президентських виборів. За найвищу в країні посаду змагаються Абдулла Абдулла і Ашрафом Гані.

За даними Центральної виборчої комісії, явка виборців була високою. Однак, за повідомленням інших джерел, в Кабулі та Кандагарі явка була значно нижчою, ніж під час першого туру голосування 5 квітня, на якому жоден з кандидатів не отримав необхідних 50 відсотків голосів виборців.

І хоча Талібан погрожував зірвати голосування, день минув відносно мирно. За інформацією міністерства внутрішніх справ Афганістану, у день виборів сталося 150 незначних нападів – вибухнуло кілька придорожніх бомб і кілька ракетних обстрілів.

Успішному проведенню виборів міністр внутрішніх справ Афганістану завдячив кращій підготовці військових і посиленню заходів безпеки, як спорудження додаткових контрольно-перепускних пунктів та ретельна перевірка автомашин. «Рівень загрози був вищий, ніж під час першого раунду, але, з іншого боку, у нас є більше досвіду і краще устаткування, ми у кращій ситуації відбити атаку терористів», - зауважив посадовець.

У Кабулі також були чутні вибухи, повідомляє зі столиці кореспондентка Голосу Америки Шерон Бен, але повідомлень про загибель людей наразі немає.

Залякування Талібану не зупинили мешканця Кабула Гаджі Ґілані прийти на виборчу дільницю. «Ці вибори важливі не лише для мене, але й для майбутнього моїх дітей», - розповів чоловік, - «ці вибори визначать майбутнє країни на наступні 5 років».

Обидва кандидати в президенти обіцяють стабільність і краще життя. Кожен з них виступає за військове співробітництво зі США та підтримує ідею втримання 10 000 тисяч американських військ в Афганістані впродовж наступних 2 років для проведення контртерористичних операцій. Обидва кандидати мають досвід правління: обидва працювали в уряді президента Гаміда Карзая.

За виборами в Афганістані спостерігали сотні міжнародних спостерігачів, щоправда, перебували вони здебільшого, в Кабулі.

Дивіться також: Між Косово та східною Україною немає нічого спільного - екс-командувач НАТО у Європі
Між Косовом та Східною Україною немає нічого спільного - екс-командувач НАТО у Європі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00
XS
SM
MD
LG