Спеціальні потреби

Актуально

НДІ: Україна здатна впоратися з викликами для демократичних парламентських виборів

Міжнародні спостерігачі кажуть – Україна спроможна провести чесні вибори навіть за умов загрози своїй безпеці.

Українці в змозі провести демократичні вибори навіть в умовах конфлікту на Сході та попри недоліки виборчого законодавства. Такий висновок оприлюднила місія Національного Демократичного Інституту, члени якої вивчали передвиборчу ситуацію в Україні.

Серед плюсів американські експерти відзначають те, що енергія Євромайдану не ослабла, а в українській політиці з’явилися нові обличчя. Водночас НДІ рекомендує попрацювати над безпекою голосування та розкрити джерела фінансування партій. Загалом делегація налаштована оптимістично і посилається на травневу президентську кампанію. Україна довела, що спроможна провести чесні вибори, навіть стоячи перед смертельними загрозами своїй безпеці.

«Я налаштований оптимістично. Думаю, проблеми існують, є агресія на сході, виборчу реформу не прийнято... Але більшість людей, з якими ми розмовляли, схвально сприймають дії кандидатів, партій, організаторів виборів, уряду, правоохоронних органів і вважають, що Україна на правильному шляху. Гадаю, це питання політичної волі, яку українці вже продемонстрували на президентських виборах», – говорить колишній сенатор США Едвард Кауфман.

Регіональний директор програм НДІ в Євразії Лора Джуетт, однак, зауважує:

«Так, існують перепони та ускладнення, і їх необхідно подолати. Для цього наша делегація розробила рекомендації про певні вдосконалення, які можна застосувати перед виборами. Але, враховуючи ініціативу та узгоджені зусилля всіх учасників виборів, теоретично можливо провести вибори, результатам яких довірятимуть українські виборці».

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG