Спеціальні потреби

Світовий конгрес українців відправив спостерігачів у Слов’янськ


Світовий конгрес українців відправив спостергігачів у Слов'янськ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Найсхіднішою точкою, в яку відправив своїх спостерігачів Світовий конгрес українців, став Слов’янськ – колишній форпост терористів на Сході. Ще влітку тут хазяйнували проросійські бойовики, катували по підвалах заручників, розстрілювали людей на вулицях. Тепер тут мир, українська влада і вибори.

На президентських виборах у травні Слов’янськ проголосувати не зміг. У неділю ж були відкриті всі 113 дільниць округу. Однак серед жителів відчувається тривога.

Терористи пообіцяли тим, хто бере участь у виборах, воєнний трибунал і розстріл. Отож напередодні голосування у дворі міськради Слов’янська чергували БТР-и.

У селищі Ярова на виборах зазвичай із самого ранку висока активність виборців, а зараз село ніби вимерло. Тутешня дільниця – перший пункт у маршруті міжнародних спостерігачів від Світового конгресу українців. Конгрес надіслав до Слов’янська 10 експертів.

Їхнє завдання – спостерігати, чи правильно виконуються виборчі процедури, чи немає фальсифікацій і зловживань. Вони не втручаються – лише спостерігають і ставлять запитання.

Мабуть, літніх людей менше, аніж молодь, лякають погрози бойовиків. Утім, як сказав “не на камеру” один із партійних спостерігачів, тут, у Яровій, багато прихильників самопроголошеної ДНР, отож і голосувати на українські вибори не йдуть. Попри тримісячні страждання під владою бойовиків, місцевий люд досі вважає, що в їхніх бідах винна українська армія.

Попри небезпечну ситуацію тут, поряд із зоною АТО, Конгрес українців прислав у Слов’янськ групу з десяти спостерігачів. Без Донбасу картина виборів була б неповною, каже керівник делегації.

"Тривожно, ми нервувалися, але тиждень тому вирішили, що треба все-таки відправити людей на Донбас. Тобто якщо б ми не були присутні на Донбасі, я вважаю, не можна було б сказати, що ми бачили все, що відбувається сьогодні", – каже головний спостерігач СКУ Олена Кошарна.

Наступний пункт маршруту спостерігачів – відвідини виборців, які написали заяви про голосування вдома. Їх міжнародні спостерігачі відвідують разом із членами комісій. Попрощавшись з господинею, голова делегації вирушає далі: сьогодні їй потрібно обійти ще до двадцяти дільниць. А загалом уся місія, що розбилася на чотири групи, охопить до 80 дільниць у трьох округах.

Попереду в них ціла ніч на спостереження за підрахунком голосів в Окружній комісії. А свій попередній висновок СКУ оприлюднить у понеділок.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG