Спеціальні потреби

Актуально

Інститут Кеннана знає, як здійснити реформи в Україні

Інститут Кеннана може допомогти Україні своїми експертами
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Інститут Кеннана може допомогти Україні своїми експертами

Щоб здійснити анонсовані реформи, українському уряду бракує системної аналітики. Про це заявляють у київському офісі Інституту Кеннана, пропонуючи урядовцям допомогу своїх експертів. Інститут Кеннана у Вашингтоні уже 30 років вивчає Росію та Україну, фінансуючи програми наукових обмінів. Сьогодні вашингтонський аналітичний центр планує активізувати свою експертну присутність, щоб допомогти Україні з реформами.

У київському представництві Фулбрайта гаряча пора. Співбесіду з експертною комісією проходять українські науковці, які хочуть стажуватися у Сполучених Штатах. Із понад сотні претендентів відберуть двадцять, і лише двоє фулбрайтівських стипендіатів отримають призначення в Інститут Кеннана у столичці США, Вашингтоні.

Для вчених-гуманітаріїв це ідеальна можливість академічної реалізації, доступ до найбагатших архівів і бібліотек, нагода поспілкуватися з першими величинами західного політикуму. Створений для вивчення СРСР, Інститут Кеннана після розпаду Союзу відкрив два представництва на пострадянському просторі: одне в Москві, друге в Києві. Ще тоді в інституті зрозуміли важливість України, каже його випускник, а нині знаний політолог, професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

«Інститут Кеннана подолав таку собі «русоцентричність» у підході до вивчення проблем країн колишнього Радянського Союзу. Це було надзвичайно важливо. Ну, і якщо говорити про сьогоднішній етап, то я сказав би, що унікальність Інституту Кеннана зросла ще більше. Тому що в Москві офіс Кеннана змушений був закритися, а в Україні він лишився. Тобто я думаю, що це підкреслює і увагу керівництва інституту до України, і можливість надалі розвивати американсько-українські наукові контакти», - каже Гарань.

Якби не Євромайдан, на Інститут Кеннана в Києві теж чекала б доля «іноземного агента». Учасники академічних обмінів привозили з Вашингтона досвід, який надто контрастував з пострадянськими практиками, каже інший випускник інституту, філософ і публіцист, доцент Києво-Могилянської академії та президент Фонду якісної політики Михайло Мінаков.

«Інститут Кеннана – це не просто науковий, дослідницький центр. Це є центр, де експерти, науковці постійно спілкуються з державними службовцями і дипломатами. З політиками, які ухвалюють рішення не на основі своїх політичних інтересів чи інтересів тих фінансових груп, до яких вони належать. Зненацька ви можете побачити, що політичні рішення – важливі рішення, що стосуються всього населення, всієї країни – ухвалюються на базі розумних порад, на основі аналізу», – каже Мінаков.

Щоб реформи були успішними, українські урядовці мають навчитися слухати аналітиків. На цьому наполягає новий директор київського представництва Інституту Кеннана Катерина Смаглій, яка щойно почала виконувати свої обов’язки. Експерти інституту знають, як, і готові допомогти уряду реформувати країну.

«Сьогодні в ситуації, коли уряд України, нова влада декларує відкритість до західного досвіду, коли вони хочуть зміцнити свої ешелони людьми із західною освітою, західною перспективою, знанням мов, Інститут Кеннана може допомогти уряду з цією унікальною експертизою», – каже Смаглій.

«Інститут Кеннана – це єдиний американський аналітичний центр, який з 1999 року має присутність в Україні. І це наша дуже сильна «додана вартість». Тому що ми аналізуємо Україну та Росію не сидячи десь у Вашингтоні і читаючи американські ЗМІ. Ми знаходимося в країні, ми маємо прямий доступ до академічної спільноти, до наукової спільноти України, до уряду. І, власне, це є та унікальна експертиза, яка допомагає Інституту Кеннана у Вашингтоні формулювати свою політику, свої рекомендації до уряду США відносно цього регіону».

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG