Спеціальні потреби

Російські добровольці ведуть в Україні «священну війну» (світова преса)


Проросійський повстанець і місцевий житель стоять біля зруйнованоо будинку, Горлівка, 14 грудня 2014 р.

Крім тисяч російських військових, пише BBC News, на Донбасі є також росіяни, які воюють за ідею – ідею відновлення російської імперії, що має включати Україну та Білорусь. Таких тут сотні, можливо, навіть близько 1 тисячі, пише у своєму репортажі Тім В’ювелл.

І хоча Донецьк не дуже схожий на Єрусалим, російські добровольці воюють за нього, як хрестоносці воювали за священне місто
Тім В’ювелл

І хоча Донецьк не дуже схожий на Єрусалим, російські добровольці воюють за нього, як хрестоносці воювали за священне місто багато століть тому. Один з них, колишній фінансовий менеджер Павло з Ростова-на-Дону, приїхав захищати беззахисних, якими він вважає російськомовних мешканців Східної України, від безжального українського уряду, що хоче стерти їх з лиця землі.

Він служить у підрозділі, сформованому з таких самих добровольців – різношерстного натовпу з відставних військових, загартованих війною в Чечні, колишніх російських поліцейських, які подалися в бізнес, і молодиків, які навіть не служили в армії.

Усі вони вірять, що призвідником цієї війни став не український уряд, а підступний Захід.

«Для багатьох це звучить як параноя. Однак ідея про те, що Росія – і загалом православний, слов’янський світ – оточені ворогами, які постійно звужують кільце, уже принаймні 200 років є потужною течією російської думки», – пише автор. У ХІХ ст. росіяни захищали від турків «братів-слов’ян» у Сербії, а в 1990-х роках воювали на боці православних сербів проти католиків-хорватів і мусульман-боснійців.

Кремль об’єднує з добровольцями ненависть до західних ліберальних цінностей і любов до сильної центральної влади, однак багато добровольців є монархістами, які мріють про повернення до царату. «Бог, цар, народ» – це їхнє гасло, тож президент, який колись був агентом ненависної комуністичної таємної служби, зрозуміло, не є ідеальним кандидатом», – пише журналіст.

І хоча Кремль, якби захотів, міг би не пускати таких «хрестоносців» в Україну, поки що він використовує їх для підтримування воєнних дій на Донбасі. А доброволець Павло каже, що повернеться додому тільки коли закінчить почате – тобто коли росіяни дійдуть до західних кордонів України та створять нову російську імперію.

У Донецьку воюють десятки ізраїльтян, які служили в збройних силах Ізраїлю
Олександр Кофман

Тим часом The Jerusalem Post пише, що на східній Україні воюють десятки ізраїльтян, які служили в збройних силах Ізраїлю, з посиланням на слова «міністра закордонних справ» «ДНР» Олександра Кофмана єврейському виданню, що виходить у Росії.

Він також сказав, що походить з «переважно секулярної» єврейської родини і сам є агностиком. Утім, він сказав, що відвідував синагогу в шабат на запрошення друзів. У минулому, за його словами, він був радником молодіжної програми Єврейського агентства (найбільшої єврейської неприбуткової організації у світі), однак агентство не змогло підтвердити цю інформацію.

«Тепер, пройшовши геноцид, після близько 70 років, євреї не помітили, що нацизм знову піднімає голову», – сказав він, зазначивши, що хотів би, щоб Ізраїль «офіційно засудив нацизм в Україні». «Я справді боюся за євреїв», – додав Кофман.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG