Спеціальні потреби

Політолог: Відмова Заходу оголосити РФ спонсором тероризму – це подвійні стандарти


Тарас Кузьо

Відмова Євросоюзу назвати бойовиків у сепаратистських анклавах Східної України терористами лише через кілька днів після нападів у Парижі свідчить про подвійні стандарти Заходу. Таку думку висловив політолог Тарас Кузьо на сайті двотижневика New Eastern Europe.

«За гібридною війною Росії Європа не помітила другого російського фронту – розсадництва російського тероризму в Україні. Тимчасом як для більшості українців гібридна війна на Донбасі здається чимось далеким, терористична кампанія, яка поширюється і стає дедалі більш убивчою, як показав вибух у Харкові, внаслідок якого постраждали 20 людей, і підрив поїзда в Запоріжжі, набагато ближча до дому», – пише Кузьо.

Росія проводила навчання «зелених чоловічків», які захопили Крим і державні установи в Донецьку навесні; СБУ затримала членів численних терористичних угруповань у різних українських містах, деякі з яких зізналися у проходженні навчанні в Севастополі; а російську зброю та вибухові пристрої виявляють у поштових відправленнях і машинах, що слідують зі східної України. Ці та інші факти свідчать, пише політолог, що Росія давно стала тим, що Державний депаратмент США називає «державою – спонсором тероризму», а сепаратистські групи на Донбасі відповідають визначенню «міжнародного тероризму».

«Попри це, на найвищому рівні ЄС і США досі бракує політичної волі, щоб оголосити Росію державою – спонсором тероризму». Вашингтон не хоче визнавати «ДНР» і «ЛНР» «терористичними державами» […], оскільки це призвело б до наступного кроку: витіснення Росією таких держав – спонсорів тероризму як Куба, Судан і Сирія. Якщо США визнає Росією спонсором тероризму, ЄС буде змушений приєднатися та запровадити жорсткіші санкції», – пише політолог.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG