Спеціальні потреби

Серед росіян у Мюнхені знайшлись незгодні з Кремлем - експерт


Лавров у Мюнхені.

Росія припиняє діалог із Заходом на усіх рівнях і абсолютно не сприймає будь-які аргументи, при цьому серед експертного та дипломатичного середовища у Росії зростає несприйняття офіційного курсу Кремля. Про це за підсумками Мюнхенської безпекової конференції повідомляє Джуді Демпсі експерт європейського Центру Карнеґі.

З посиланням на слова учасників конференції, які вирішили залишитись неназваними, Демпсі відзначає, що Москва "по офіційній лінії" перестала брати участь у міжнародних конференціях, які могли би стимулювати діалог між Заходом та Росією. Це викликає значне занепокоєння у деякої частини дипломатичного корпусу Росії.

Експерт також відзначає, що на нинішньому етапі діалог між Росією та Заходом відбувається лише на рівні голів МЗС. При цьому Лавров, який є єдиним контактом Заходу з Росією, є лише рупором Кремля і лише транслює його незмінну позицію.

Позиція Кремля та Лаврова підтримується далеко не усіма

У таких умовах стан відносин між Заходом та Росією Демпсі називає "діалогом глухих".

"Все це зводиться до того, що чим довше триває такий діалог глухих, тим довше триватиме війна в Україні, і тим більшим є ризик нових криз та трагедій", - пише експерт.

Водночас Демпсі зауважує ознаки того, що позиція Кремля та Лаврова підтримується далеко не усіма членами російського дипломатичного корпусу та експертного середовища.

Філарет розповів, як зброя служить добру. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

За її словами, у ході приватних розмов, росіяни, які беруть участь у Мюнхенській безпековій конференції, відзначали - курс, який обрав Путін, викликає у них страх. Особливо росіян непокоїть погіршення відносин між Московою та Берліном, який раніше був одним із головних союзників Росії у Європі.

"Я часто питаю себе, чи розуміє Путін, що він робить“, - наводить слова одного з росіян у Мюнхені експерт.

"Меркель зі шкіри пнулась, щоб дати Путіну шанс гідно вийти із ситуації, але Путін нічим їй не відповів. Нічим. Ми втрачаємо Німеччину", - цитує Демпсі анонімного учасника конференції з Росії.

Дивіться також : Російські дипломати є носіями ідеології СРСР - посол України в ООН

Російські дипломати є носіями ідеології СРСР - посол України в ООН
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

XS
SM
MD
LG