Спеціальні потреби

Серед росіян у Мюнхені знайшлись незгодні з Кремлем - експерт


Лавров у Мюнхені.

Росія припиняє діалог із Заходом на усіх рівнях і абсолютно не сприймає будь-які аргументи, при цьому серед експертного та дипломатичного середовища у Росії зростає несприйняття офіційного курсу Кремля. Про це за підсумками Мюнхенської безпекової конференції повідомляє Джуді Демпсі експерт європейського Центру Карнеґі.

З посиланням на слова учасників конференції, які вирішили залишитись неназваними, Демпсі відзначає, що Москва "по офіційній лінії" перестала брати участь у міжнародних конференціях, які могли би стимулювати діалог між Заходом та Росією. Це викликає значне занепокоєння у деякої частини дипломатичного корпусу Росії.

Експерт також відзначає, що на нинішньому етапі діалог між Росією та Заходом відбувається лише на рівні голів МЗС. При цьому Лавров, який є єдиним контактом Заходу з Росією, є лише рупором Кремля і лише транслює його незмінну позицію.

Позиція Кремля та Лаврова підтримується далеко не усіма

У таких умовах стан відносин між Заходом та Росією Демпсі називає "діалогом глухих".

"Все це зводиться до того, що чим довше триває такий діалог глухих, тим довше триватиме війна в Україні, і тим більшим є ризик нових криз та трагедій", - пише експерт.

Водночас Демпсі зауважує ознаки того, що позиція Кремля та Лаврова підтримується далеко не усіма членами російського дипломатичного корпусу та експертного середовища.

За її словами, у ході приватних розмов, росіяни, які беруть участь у Мюнхенській безпековій конференції, відзначали - курс, який обрав Путін, викликає у них страх. Особливо росіян непокоїть погіршення відносин між Московою та Берліном, який раніше був одним із головних союзників Росії у Європі.

"Я часто питаю себе, чи розуміє Путін, що він робить“, - наводить слова одного з росіян у Мюнхені експерт.

"Меркель зі шкіри пнулась, щоб дати Путіну шанс гідно вийти із ситуації, але Путін нічим їй не відповів. Нічим. Ми втрачаємо Німеччину", - цитує Демпсі анонімного учасника конференції з Росії.

Дивіться також : Російські дипломати є носіями ідеології СРСР - посол України в ООН

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG