Спеціальні потреби

Інфляція у США в лютому трохи зросла


Невелике зростання цін на бензин та деякі інші товари призвели до росту споживчих цін у лютому, що свідчить про можливу стабілізацію інфляції.

Звіт Міністерства праці США, оприлюднений у вівторок, свідчить про те, що споживчі ціни, які доти падали, за минулий місяць підвищилися на 0,2%.

Загалом за останні 12 місяців споживчі ціни не змінилися.

Ціни на нафту в США з червня до січня різко знизилися, що стримувало ціни в інших сферах економіки.

Інфляція перебуває на рівні, нижчому за 2%, які, на думку експертів Федерального резерву, необхідні для належного функціонування економіки. Намагаючись впливати на економіку, Федеральна резервна система прагне повної зайнятості та сталих цін.

Протягом фінансової кризи Федеральний резерв заохочував зростання завдяки зниженню облікової ставки майже до нуля. Тепер, після того, як ринок праці та економічне зростання пожвавилися, Федеральний резерв намагається розрахувати, коли та наскільки підвищити ставку.

Старший економіст PNC Bank Ґас Фошей (Gus Faucher) передбачає, що упродовж наступних двох місяців інфляція зростатиме. Коли вона наблизиться до 2%, вважає він, Федеральний резерв вочевидь підвищить ставки в середині 2015 року.

XS
SM
MD
LG