Спеціальні потреби

Актуально

Активісти з організації "Разом" за рік допомогли Україні на 190 тисяч доларів

Українські волонтери США: від Майдану до АТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

Українські волонтери США: від Майдану до АТО. Відео

Зміни на краще на їхній Батьківщині можливі лише у тому випадку, коли всі працюватимуть разом, - кажуть волонтери громадської організації "Разом".

У ці дні українцям допомагає безліч людей та організацій. Агресія Росії в Україні сколихнула та об’єднала як вихідців з України, так й інших небайдужих. На початку подій на Майдані, у Нью-Йорку спонтанно утворилась громадська організація "Разом". На сьогодні вона об'єднує людей у кількох американських містах. Минулого року вони зібрали пожертв на загальну суму у майже 190 тисяч доларів. Ці гроші йдуть на кілька проектів допомоги Україні.

Громадська організація “Разом” відома як у Сполучених Штатах, так і за їх межами своєю активною діяльністю. За останній рік активісти провели безліч акцій, спрямованих на підтримку України. За словами президента “Разом” Люби Шипович, поштовхом стали події на Майдані.

"Ідея виникла сама собою. Тобто це рухалось натурально, природно. Під час Майдану ми об’єдналися, робили протести, збирали кошти, координували волонтерів в Києві, які доставляли речі на Майдан. Тобто, займалися логістикою", - сказала президент орагнізації "Разом" Люба Шипович.

Вона додає, що назву для організації придумали швидко.

"Десь, напевно, другою чи третьою ідеєю було слово “Разом”, тому що ми об’єдналися, ми стали “Разом”, і в принципі різні покоління. У нас є і зовсім маленькі, і сімдесятирічні діти. Є люди, яким за 70 років. Ми всі разом. Разом для України".

Першим проектом організації стала безпосередня допомога Майдану. Активісти організації у всьому світі щодві години телефонували у вісім центрів-прийому речей на Майдані та питали про потреби демонстрантів. Щодня до восьми машин у Києві виїжджали та купували усе необхідне.

Після Майдану “Разом” презентували юридичний звіт, над яким працювали юристи з різних країн, щодо ситуації, яка склалася на Майдані, Криму та в Східній Україні. У квітні 2014 року звіт було презентовано в ООН.

Філіп Богачук – скарбник “Разом” та відповідає за фінансову сторону діяльності організації. Він говорить, що зараз усі кошти йдуть на фінансування кількох проектів.

"Зазвичай ми відсилаємо медичне обладнання. У нас декілька проектів. “Той-драйв”, проект “Око” – це контролюється інформація, яка виходить з України. Є ще проект “Wounded Warrior Project” – працювати з нашими, вже ветеранами, щоб допомогти їм з їхнім емоційним станом", - сказав Філіп.

За словами Оксани Литвин, яка займається “Той-драйвом” – збором іграшок та одягу - допомогу отримали близько чотирьохсот сімей в Україні.

"Ми маємо декілька піднапрямків “Той-драйву”. Один з голових – це адресна допомога солдатів або тим, хто перебуває у полоні, чи тиv, хто беруть безпосередню участь у військових діях. Також “Той-драйв” допомагає переселенцям з Криму, біженцям. Ми маємо плани розширяти “Той-драйв” та переходити на незаповнену нішу – психологічну допомогу дітям, які втратили батьків", - пояснила Оксана.

Важливою складовою діяльності “Разом” є і зв’язки з громадськістю та культурні події. Марія Сорока, яка опікується цим напрямком говорить, що культура є одним зі способів донести до американської громадськості інформацію про Україну.

"Для того, щоб люди в Америці зрозуміли українців, зрозуміли чому вони вийшли на Майдан, чому вони помирали за свою країну їм потрібно якимось способом пояснити хто такі українці, звідки вони прийшли. Це можна зробити єдиним способом тільки через культуру. У нас є багато людей, які займаються фільмами. Фільми дуже важливі. Ми всі розуміємо, що інформацію набагато простіше пояснити в формі фільму, короткого відео, аніж заставити когось прочити статтю у «Вашингтон пост» чи у «Нью-Йорк таймс» про Україну", - відзначила керівниця культурних проектів "Разом".

Деніел Корен Сдіґ зі Швеції є волонтером в організації “Разом” та бере активну участь в її діяльності майже з моменту її заснування. Деніел говорить, що під час обговорень він ділиться досвідом існування та діяльності громадянського суспільства у його рідній країні.

"Я маю трохи інший погляд на речі саме тому, що не є українцем. Наприклад, "ви це розумієте, а інші ні. І саме у такий спосіб, а не інший ви можете привернути їхню увагу". У Швеції політична дискусія та життя є усталеним. Якщо зміни і відбувається, то вони невеликі. У мене вдома все стабільно. Коли я приїхав у Нью-Йорк, я побачив активістів “Разом”, які переїхали до США у пошуках можливо чогось кращого; вони бачать що відбувається у них вдома – і це є реальні проблеми, з якими вони мають справу там, в Україні. І я говорю собі – «це вкрай важливо бути частиною чогось великого». Зрозуміти, як ми можемо виправити ситуацію", - вважає Деніел.

Як зізнаються самі активісти – незважаючи на те, що вони живуть поза Україною, вони пам’ятають про своє походження та вважають, що зміни на краще на їхній Батьківщині можливі лише у тому випадку, коли всі працюватимуть разом.

Дивіться також: Вистава "Гайдамаки" пройшла з аншлагом. Відео

Вистава "Гайдамаки" пройшла з аншлагом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Всі новини дня

“Фальшиві референдуми – ознака страху Росії перед українським контрнаступом” – міністр закордонних справ Латвії. Ексклюзивне інтервʼю

Незаконна спроба анексії окупованих територій України – свідчення страху Росії перед успіхом українського контрнаступу. Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в ексклюзивному інтервʼю журналістці грузинської служби «Голосу Америки» Еці Маґалдадзе.

Яке юридичне значення мають псевдореферендуми та спроба анексії – юристи-міжнародники. Відео

США та союзники України в один голос заявляють – ніколи не визнають так званих референдумів чи спроб Росії анексувати українські території. Чи має цей процес будь-яке юридичне значення – розбиралася Наталія Леонова.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо України. США винесуть її на Генеральну Асамблею наступного тижня

Під час голосування щодо резолюції в Раді Безпеки ООН 30 вересня 2022 року посол Росії в ООН Василь Небензя єдиний був проти, як і на цьому фото від  25 лютого 2022 року, зробленому через два дні після нападу Росії на Україну.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує проголошену Москвою анексію частини України. За резолюцію, внесену yп'ятницю Сполученими Штатами та Албанією проголосувало 10 країн, Індія, Китай, Бразилія та Габон утрималися.

Держсекретар Ентоні Блінкен ще перед голосуванням в п’ятницю заявив, що наступного тижня США та Албанія винесуть резолюцію на голосування в Генеральній Асамблеї, яка складається з 193 членів, і де не діє право вето.

«Якщо Росія заблокує Раду Безпеки у виконанні своїх обов'язків, ми попросимо Генеральну Асамблею ООН, де кожна країна має право голосу, чітко дати зрозуміти, що перекроювати кордони силою неприйнятно», – сказав Блінкен.

Раніше президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію чотирьох частково окупованих Росією регіонів України, які складають 15% території України. Як зауважують оглядачі, це – найбільша анексія в Європі з часів Другої світової війни. Цей крок рішуче відкинули західні країни і навіть багато близьких союзників Росії.

Посолка США Лінда Томас-Грінфілд представила резолюцію, що закликала не визнавати жодних змін статусу Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України та зобов'язувала Росію вивести свої війська.

У залі ради вона стверджувала, що спроба анексії території суверенної нації суперечить основоположним принципам Організації Об’єднаних Націй, і сказала, що Путін на Червоній площі святкує «це явне порушення міжнародного права» концертом. Київ і західні лідери засудили «референдуми», що проходили «під дулом зброї», як фальсифікацію.

Посол Росії в ООН Василь Небензя, який єдиний підняв руку, голосуючи проти резолюції, стверджував, що окуповані Росією регіони самостійно вирішили бути частиною Росії.

«Повороту назад не буде, як намагається нав’язати сьогоднішній проект резолюції», – сказав Небензя.

Китай висловив занепокоєння щодо «тривалої та розширеної кризи» в Україні.

Представник Пекіна в ООН Чжан Цзюнь стверджував, що "суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні бути захищені", але "законні проблеми безпеки" країн також слід сприймати серйозно.

Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що «самотня рука» представника Росії, піднята проти резолюції, «знову засвідчила ізоляцію Росії в її відчайдушних спробах заперечити реальність і наші спільні зобов’язання, починаючи зі Статуту ООН».

«Представник Путіна пішов слідами свого господаря в Москві, де сьогодні було організовано лялькову виставу, яка намагався заперечити очевидне – що агресивний і авантюристський режим у Росії прямує до неминучої поразки», – сказав Кислиця.

Він нагадав, що у п’ятницю щонайменше 30 мирних жителів загинули та 88 були поранені внаслідок російського обстрілу Запоріжжя.

«Росія продовжує свою геноцидну практику вбивства українців, тортур і утисків на окупованих територіях. Тому єдиний спосіб зробити так, щоб усі українці на всій суверенній території України почувались у безпеці та під захистом своєї держави – повернути українські прапори на всій території окупованого Донбасу, півдня України та Криму», – сказав Кислиця.

За його словами, Україна має повне право звільнити свої території та людей і буде продовжувати це робити, незалежно від слів і вчинків Росії.

«Самотнє негативне голосування в ганебній реальності РБ ООН: якщо Рада не може виконати свій мандат разом з Росією, вона повинна діяти без неї. Фальшиві референдуми є елементами агресії, всі, хто причетний до організації чи проведення цього фарсу, будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив Кислця у своєму твіті.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Більше

XS
SM
MD
LG