Спеціальні потреби

Керівники ЄС розглянуть питання нелегальних мігрантів


Мальтійські військові опускають домовини з тілами загиблих мігрантів у Таль-Трокку поблизу Валетти. 23 квітня 2015.

Керівники держав – членів Європейського Союзу зустрічаються в Брюсселі, щоб обговорити низку питань, зокрема військову операцію для припинення потоку біженців, які намагаються потрапити до Європи морем. Ця зустріч відбувається після того, як близько 900 мігрантів втонули в неділю внаслідок перевертання судна, на якому вони перебували, біля узбережжя італійського острова.

Серед пропозицій, які пропонують розглянути, – це ідентифікація, затримання та знищення суден, які використовують перемитники, що часто набирають на свої ненадійні судна забагато людей, які втікають від збройних конфліктів і бідності в Африці, на Близькому Сході та в Азії.

Очікують, що керівники держав також подвоять фінансування прикордонних патрулів ЄС у середземноморських країнах і пілотного проекту з переселення біженців з середземноморських країн у інших державах ЄС.

Як повідомляється, план з переселення охоплює близько 5 000 біженців, а це лише невелика частка мігрантів, які прибули в Європу з Північної Африки, Близького Сходу та Південної Азії.

Тим часом на Мальті в четвер офіційні представники та громадяни зібралися на похороні тих 24 людей, чиї тіла вдалося розшукати після аварії в неділю.

Похорон відвідали президент і прем’єр-міністр Мальти, а також комісар ЄС з питань міграції та італійські посадовці.

XS
SM
MD
LG