Спеціальні потреби

Обама в інтерв’ю CNN закликав Китай дотримуватись міжнародних норм


Президент США Барак Обама заявив, що Китай повинен взяти на себе більш відповідальну роль на світовій арені і дотримувався міжнародних норм. Про це перед тим, як відправитися на саміт «Великої двадцятки» в Китаї, Обама сказав в інтерв'ю телекомпанії CNN, яке було передано в ефір у неділю. У ньому глава держави підкреслив, що Пекін повинен проявляти стриманість в своїх відносинах з малими державами, особливо в тому, що стосується територіальних суперечок у Південно-Китайському морі.

«З зростаючою силою приходить і зростаюча відповідальність», - сказав американський лідер. За словами Обами, США закликають Китай прийняти міжнародні правила, які складають основу міцного світового порядку. Китай, який підписав Конвенцію ООН з морського права, недавно програв арбітражний спір в Гаазькому суді у спорі щодо Південно-Китайського моря, але відкинув його вердикт. Суд постановив, що Китай порушив суверенні права Маніли, заважаючи рибопромислової діяльності та нафторозвідці Філіппін в цьому районі.

«Якщо ви підписали угоду, що передбачає міжнародний арбітраж з морських питань, то той факт, що ви більше за розміром, ніж Філіппіни або В'єтнам, - це не привід для того, щоб грати м'язами», - сказав Обама. Ви повинні підкорятися міжнародному праву».

Обама сказав, що у випадках, коли США бачать, що Китай «порушує міжнародні правила і норми, як ми спостерігали в деяких випадках в Південно-Китайському морі, або в тому, що стосується їх поведінки в сфері економічної політики, ми займаємо дуже тверду позицію». «І ми дали їм зрозуміти, що будуть наслідки», - додав він.

Президент зазначив, що Китай не може очікувати, що він «буде проводити меркантильну політику, від якої буде вигравати» тільки він сам, враховуючи, що тепер він став більш заможною країною із середнім рівнем доходів. «Навіть якщо у вас до цих пір є багато бідних людей, ви не можете просто експортувати проблеми. Торгівля повинна бути справедливою, а не просто вільною. Потрібно відкривати свої ринки, якщо ви очікуєте, щоб інші люди відкрили свої », - сказав він.

Обама додав: «Я намагався донести до голови Сі Цзіньпіна, що США досягають своєї найбільшої потужності, зокрема, обмежуючи себе. Коли ми пов'язуємо себе міжнародними нормами і правилами, це не тому, що нам доводиться це робити, а тому, що ми визнаємо, що в довгостроковій перспективі побудова міцного міжнародного порядку відповідає нашим інтересам».

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG