Спеціальні потреби

США готові прийняти біженців, які прямували до Австралії


США погодились прийняти біженців, які намагалися дістатися Австралії, та яких Канберра утримує у таборах в Папуа-Нова Гвінея та Науру. Про це повідомив прем’єр-міністра Малкольм Тербул. За його словами, це «одноразова угода» і що переселення жінок, дітей та родин – є пріоритетним. Про кількість біженців не повідомляється.

Люди, які шукають притулку і намагаються дістатися до Австралії по морю, відправляються в центри утримання в Папуа - Новій Гвінеї і Науру. Австралійська влада довічно закривають їм в'їзд в країну, навіть якщо виявиться, що вони дійсно є біженцями. Правозахисні організації різко критикують умови життя на цих островах, де деякі мігранти залишаються на роки.

Біженці, які відмовляться від можливості поїхати в США, отримають візу Науру на 20 років.

Держсекретар США Джон Керрі, який перебуває з візитом в Новій Зеландії, підтвердив укладення угоди. «Ми будемо прагнути захищати вразливі групи біженців у всьому світі і розділяти цю відповідальність з нашими друзями в регіоні, яких найбільше торкнулася ця проблема», - сказав він.

Поки неясно, скільки біженців візьме участь в цій програмі, і чи буде адміністрація майбутнього президента Дональда Трампа дотримуватися цієї угоди.

Варто зазначити, що тільки іммігранти, які вже знаходяться в центрах утримання в Папуа-Нова Гвінея та Науру, можуть розраховувати на переселення в США.

«Ми припускаємо, що ті, хто займається контрабандою людей, спробують скористатися цією угодою і схилити людей з уразливих груп до цих небезпечним морських подорожей», - сказав прем'єр-міністр Тернбулл. Він додав, що Австралія «розгорнула наймасштабнішу і найбільш потужну флотилію в своїй історії, якій доручено спостерігати і реагувати» на судна, що йдуть до її берегів.

XS
SM
MD
LG