Спеціальні потреби

Кубинські іммігранти святкують смерть Фіделя Кастро


У кубинський столиці приспущені прапори. В країні оголошено дев’ятиденний траур. У містах проходять масові демонстрації на шану диктатору. Студенти Гаванського університету скандують, співають та плачуть за лідером. Молодь заявляє - якби не Фідель, у них не було б життя, тож він в серцях усіх кубинців.

У той же час за півтори сотні кілометрів від Куби, в Маямі, в районі під назвою «Маленька Гавана» – свято. Іммігранти-кубинці радіють новій сторінці в історії Куби. Смерть людини, яка вважається жорстоким диктатором, для них як ковток нової надії, що Куба знову стане вільної та відкритою.

«Жахливий диктатор, який тримав Кубу під гнітом та репресіями протягом майже шести десятиліть, більше не з нами. А це дасть можливість кубинському народу почати свій шлях до свободи і демократії», - каже іммігрант з Куби Хосе Санчес.

«Люди на Кубі не знають про вільні виборів, там немає демократії. Я думаю нас багато таких, які не зупиняться доки не побачать свободу для народу Куби», - каже вихідця з куби Лісет Кальдерон.

А це вже Чикаго, тисячі кілометрів від Маямі. Тут у невеличкому ресторанчику із піснями та танцями місцева кубинська діаспора теж святкує смерть Кастро.

«Вам реально не завадило б пожити там та на власні очі побачити, які жахіття робив Фідель», - пригадує іммігрант з Куби Альберто Ґонзалез.

Під час правління Кастро три покоління кубинців були обмежені в правах, громадянських та політичних свободах. Інакомислячих карали чи то ув'язнювали. Навіть відновлення відносин із США, починаючи із 2014-го не послабило обмеження на свободу слова та права людини. Інтернет там й досі під жорсткою цензурою, а тиск на журналістів та правозахисників навіть збільшився з тих часів. Деякі сенатори США вважають, смерть Кастро навряд чи щось кардинально змінить, адже його справа й надалі житиме. Сьогодні Кубою керую молодший брат Фіделя, Рауль.

«Це мав би бути момент, коли кубинці б танцювали на вулиці, тому що стали вільними. Проте все навпаки – якщо ви будете танцювати на вулиці – потрапите у в’язницю. Куба не вільне суспільство», - говорить сенатор США Тед Круз.

«Рауль достатньо репресивний і навряд чи він покине так легко те що вони утримували впродовж шести десятиліть», - попереджає сенатор Роберт Менендез.

Тіло Фіделя Кастро кремують, а його попіл відправлять у триденну подорож країною. 4-го грудня його поховають.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG