Спеціальні потреби

Обама висловив співчуття родині Кастро. Світові лідери на смерть Фіделя реагують неоднозначно.


Президент США Барак Обама висловив співчуття родині Фіделя Кастро, а до кубинського народу звернувся з посланням дружби та підтримки.

У заяві Білого Дому зазначається, що у США розуміють глибину емоцій, які переживають кубинці. "Історія розсудить вплив особистості Кастро на людей та світ навколо нього, а тим часом кубинський народ має знати, що він має надійного друга і партнера в особі США", - йдеться у заяві.

Перша реакція новообраного президента Дональда Трампа на смерть Кастро помістилась в одному реченні. «Фідель Кастро помер!», - написав він у своєму Твіттері. Через кілька він зробив більш розширену заяву. Він назвав Кастро «брутальним диктором, який маже 60 років придушував свій народ». «Його спадок – це смертельні загони, крадіжки, неймовірне страждання, бідність та відмова від фундаментальних прав людини». Трамп пообіцяв що його адміністрація робитиме усе можливе аби кубинці почали рухатися у напрямку заможної і вільної країни».

Під час виборчої кампанії Трамп критикував Обаму за «однобоку угоду з Кубою» щодо відновлення американсько-кубинських дипломатичних відносин. Самого Трампа звинувачували в порушенні економічного ембарго щодо Куби, коли він у 90-х роках, мовляв, направляв на Кубу політичних консультантів.

Конгресмен Ілеана Рос-Лейтінен, яка починала свою політичну кар’єру у Флориді критикою режиму Кастро, на Твіттері написала англійською та іспанською мовами: «Після багатьох десятиріч репресій тиран Кастро мертвий, і новий світанок може нарешті прийти на Кубу та до її народу».

Більшість західних лідерів були стриманіші, висловлюючи співчуття через смерть «коменданте».

А президент Франції Франсуа Олланд оприлюднив заяву, в якій назвав Кастро «великою фігурою 20 століття»: «Він є втіленням кубинської революції, з її надіями та розчаруваннями. Політичний гравець «холодної війни», він є уособленням історичного періоду, що закінчився розпадом Радянського Союзу. Для кубинців він є уособленням гордої відмови від зовнішнього домінування».

Премєр-міністр Іспанії у Твіттері зі співчуттями назвав колишнього президента Куби «фігурою історичного значення».

Глава канадського уряду Джастін Трюдо оприлюднив заяву зі співчуттями, де написав: «легендарний революціонер та оратор, пан Кастро надзвичайно покращив якість освіти та медичних послуг у своїй острівній країні».

У Британії глава МЗС Борис Джонсон написав на Твіттері, що «смерть Фіделя Кастро – це завершення ери Куби і початок ери кубинського народу».

Папа Римський Франциск надіслав телеграму Раулю Кастро, в якій висловив співчуття його родині з приводу смерті брата та кубинському народу, де більшість населення є католиками. «Я молитимусь за його вічний спокій і доручаю кубинський народ заступництву Божої Матері Ла Карідад ель Кобре, яка є заступницею цієї країни», – йдеться у заяві глави Католицької церкви.

У лютому цього року саме на Кубі відбулась історична подія – зустріч глав Католицької та Російської православної церков Папи Франциска та Патріарха Кирила.

Насичену епітетами заяву співчуття надіслав російський президент Володимир Путін. Він назвав Фіделя Кастро «символом цілої ери сучасної світової історії», «мудрою та сильною людиною», яка була «надихаючим прикладом для всіх країн та народів» і «справжнім та надійним другом Росії».

Колишній лідер Радянського Союзу Михайло Горбачов, коментуючи смерть Кастро, заявив, що «Фідель піднявся і зміцнив свою країну під час жорстокої американської блокади».

Верховний лідер Ірану Сеїд Алі Хаменеї на Твіттері написав: «Я часто розмовляв особисто з Фіделем Кастро, і це його риса – вірити і надіятись на людей».

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді назвав Кастро «одним з найбільш знакових особистостей ХХ століття».

Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто заявив, що оплакує смерть Фіделя Кастро.

Дивіться також: Патрульна поліція Києва заговорить англійською

Патрульна поліція Києва заговорить англійською. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

XS
SM
MD
LG