Спеціальні потреби

Мадрид закликає прихильників незалежності Каталонії підкоритися центральній владі


Іспанський уряд закликає каталонців визнати прямий контроль над регіоном центральної влади та ігнорувати вказівки уряду Каталонії після його розпуску Мадридом.

У суботу Мадрид вперше за всю історію застосував 155 статтю Конституції, розпустивши уряд регіону, яка надає центральні владі право обмежити самостійність автономій. За словами уряду, нові вибори в Каталонії будуть призначені вже протягом наступних шести місяців. Внаслідок цього кроку з боку Мадриду десятки тисяч прихильників незалежності вийшли на вулиці Барселони з протестом.

Спікер парламенту Каталонії Карме Форсадел заявила, що не визнає рішення Мадрида та звинуватила прем’єр-міністра Іспанії Марьяно Рахоя в організації заколоту. У неділю міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс закликав каталонців підкоритися рішенню Мадрида. Разом з тим, він запевнив, що центральна влада не має наміру арештовувати лідерів прихильників незалежності.

Рішення прем’єр міністра ще має бути затверджено в Сенаті, голосування якого призначено на п’ятницю. Якщо це станеться, Мадрид отримає повний контроль над фінансами, поліцією та державними ЗМІ Каталонії до проведення виборів.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG