Спеціальні потреби

Спроби захоплення публічних будівель є зловживанням правом на протест – посольство США в Україні


Посольство США в Україні увечері 17 грудня приєдналося до оцінки подій у центрі Києва, яку раніше дали посли Канади та Великої Британії.

«Спроби захоплення і нищення публічних будівель - це зловживання правом на мирний протест», – повторили в американському дипломатичному представництві тезу, висловлену раніше послами Романом Ващуком та Джудіт Гоф.

Прихильники лідера «Руху нових сил», екс-президента Грузії, колишнього голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі намагалися зайти в Жовтневий палац 17 грудня після того, як Саакашвілі у виступі заявив про намір створити штаб у цій будівлі.

Правоохоронці перешкоджали активістам захопити будівлю, застосовуючи проти них вогнегасники і сльозогінний газ, почалися сутички. Саакашвілі з іншими своїми соратниками закликав активістів повертатися на майдан Незалежності, де вони проводили мітинг. Він також заявив, що виступає проти будь-яких провокацій і що захоплювати будівлю не збиралися, а мали намір взяти там в оренду приміщення. До заклику відступити дослухалися не всі, спроби зайти в будівлю продовжилися, активісти кидали петарди.

У сутичках, які сталися в центрі Києва 17 грудня, постраждали 32 правоохоронці, серед яких 15 нацгвардійців та 17 поліцейських. Про це увечері 17 грудня повідомив сайт поліції Києва.

«Вони перебувають у лікарні з отруєнням невідомою речовиною, у декого також забої тіла», – ідеться в повідомленні.

«За фактами подій біля Жовтневого палацу слідчі розпочали три кримінальні провадження: за ст. 15 ст. 341 (Замах на захоплення державних або громадських будівель чи споруд), ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 343 (Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України», – інформують у поліції.

Передрук з "Радіо Свобода"

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG