Спеціальні потреби

20% ув'язнених у США заразились коронавірусом - дослідження


Близько 20% в'язнів в американських тюрмах хворіють або перехворіли COVID-19.

Про це йдеться у розслідуванні, яке провели видання The Associated Press та The Marshall Project.

Журналісти виявили, що понад 275 тисяч осіб, які відбувають покарання за гратами по всій країні, заразились вірусом за час пандемії. Понад 17 тисяч ув'язнених, хворих на COVID-19, померли внаслідок зараження тиа через брак медичного догляду.

Колишній головний медик тюремного комплексу у Нью-Йорку Riker's Island розповів журналістам, що регулярно бачив там людей із симптомами COVID-19, яких не тестували і які не отримували медичної допомоги.

“Я досі зустрічаю тюрми, де люди хворіють, і їх не лише не тестують, ім навіть не надають допомоги. І їхня хвороба погіршується”, - сказав Гомер Вентерс, головний співробітник Медичної служби у виправних закладах.

У штатах Канзас та Арканзас більше половини в'язнів у тюрмах штату та держави інфіковані коронавірусом, - пишуть журналісти. Вони виявили, що чимала кількість працівників пенітенціарної системи також перехворіли на COVID-19.

У США вже триває вакцинація від коронавірусу, втім лише кілька штатів визначили виправні заходи пріоритетними для першої хвилі щеплення.

До прикладу, у Колорадо представники влади раніше заявляли, що ув'язнені потраплять у список пріоритетних категорій населення під час вакцинації. Тепер же губернатор штату Джаред Поліс відкинув цю ідею.

“Цього не трапиться, - сказав губернатор штату. - В жодному разі вона (вакцина - ред.) не надійде в'язням перед тим, як вона потрапить до людей, які належать до уразливих груп. В жодному разі вона (вакцина - ред.) не надійде в'язням перед тим, як вона потрапить до людей, які не скоїли жодного злочину. Це очевидно”.

Медичні експерти у США неодноразово закликали владу надати виправним закладам ранній доступ до вакцини через високий рівень заражень. Між тим, лише 6 американських штатів додали тюрми до пріоритетних категорій населення при вакцинації.

Дивіться також: У США почалися поставки вакцини від COVID-19 компанії Moderna

У США почалися поставки вакцини від COVID-19 компанії Moderna. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG