Спеціальні потреби

Актуально

США та ЄС домовились зміцнювати енергобезпеку, на тлі ризиків нової агресії Росії проти України

Президент США Джо Байден та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висупили із спільною заявою, в якій заявили про підтримку європейської енергобезпеки, переходу на чисту енергію а також наголосили на "спільній меті забезпечити українську енергобезпеку і інтеграцію України до ринків ЄС газу та елестроенергії".

Лідери США та ЄС вказали на спільну роботу із протидії "шокам" в сфері енергопостачння, які "можуть виникнути в результаті подальшого вторгнення Росії до України". Зокрема йдеться про поставки газу до ЄС із різних джерел у світі а також співпрацю в сфері поставок зрідженого газу.

Єврокомісія, йдеться в заяві, працюватиме над збільшенням прозорості та можливостей використання терміналів зрідженого газу в Європі. Наразі США є найбільшим постачальником зрідженого газу до Європи.

"Ми маємо намір працювати разом у тісній співпраці з країнами ЄС, із поставок зрідженого газу задля безпеки і планування на випадок надзвичайних ситуацій. Ми також обміняємось думками щодо ролі сховищ у забезпеченні безпеки", - заявили посадовці.

Сторони планують продовжити обговорення питання стабільності на енергоринках 7 лютого, на засіданні Ради США та ЄС з питань енергетики.

Останнім часом в Європі спостерігається швидке зростання цін на енергоресурси. Раніше цього місяця Міжнародне енергетичне агентство (IEA) звинуватило Росію в створенні нестабільності на газовому ринку в Європі. "Ми бачимо потужні елементи "штучно створеної напруги" на європейських газових ринках, що, як видається, є результатом дій російського державного газопостачальника", - заявив директор ІЕА Фатіх Біроль.

Раніше цього тижня в Білому домі заявляли про координацію з європейськими союзниками на випадок фізичної шкоди для української системи газотранзиту. США також прагнуть долучити додаткові поставки неросійського газу інших регіонів світу - від Північної Африки до Близького Сходу, Азії та Сполучених Штатів, заявив посадовець Білого дому під час брифінгу для преси.

"Росія зазвичай постачає до Європи 40 млрд кубометрів газу на рік через Україну, - вказав представник Білого дому.- Росія вже наполовину скоротила ці поставки. Щоб забезпечити, що Європа може пережити зиму та весну, ми маємо бути готові до забезпечення альтернативних поставок і закрити більшість потенційного дефіциту", - додав посадовець.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG