Спеціальні потреби

Африка не дасть Зеленському того, що він просить, кажуть аналітики


Відеокадр із звернення президента України Володимира Зеленського до Африканського Союзу, Reuters video.
Відеокадр із звернення президента України Володимира Зеленського до Африканського Союзу, Reuters video.

Аналітики кажуть, що від Африканського Союзу не варто очікувати на значну підтриму України перед лицем агресії Росії, незважаючи на заклики президента України, що прозвучали в понеділок. Багато африканських країн мають історичні зв’язки з Росією і відмовляються засуджувати її вторгнення в Україну.

У своїй промові перед Африканським Союзом у понеділок президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію в тому, що вона тримає Африку в заручниках, не дозволяючи експорт українського зерна до континенту, а за розблокування вимагає у Заходу скасувати санкції.

Зеленський, виступаючи через відеозв’язок, також нагадав лідерам АС про історію колонізації Африки та сказав, що континент не повинен підтримувати будь-які спроби однієї нації колонізувати іншу.

Абді Рашид, головний аналітик з політики країн Африканського Рогу дослідницької групи Sahan Research, що базується в Найробі, сказав, що хоча багато африканців висловлюють підтримку Росії через підтримку колишнім Радянським Союзом визвольних рухів проти колоніальних держав і апартеїду, зараз Росія змінилась.

"І я думаю, що африканці, ймовірно, не сприймають реалії політики сучасної Росії, - сказав він. - Ми повинні осучаснити наші погляди на Росію і зрозуміти, що сьогоднішня Росія по суті є імперською державою, яка ослаблена і яка хоче повернути той вплив і перевагу, які вона мала”.

Після звернення, Муса Факіт Махамат, голова Комісії Африканського Союзу, написав у Twitter, що Африканський Союз "повторює свою позицію про невідкладну необхідність діалогу для припинення конфлікту [в Україні], щоб дозволити миру повернутися в регіон і відновити глобальну стабільність".

Хассан Ханнендже, директор Міжнародного інституту стратегічних досліджень країн Африканського рогу, сказав, що відповідь Африканського Союзу не відповідає очікуванням Зеленського.

Якщо Африка прийме сторону України, Китай, який має тісні відносини з Москвою, до цього поставиться негативно, стверджує Ханнендже. За його словами, геополітичні розрахунки та місце Африки в міжнародній системі не дозволяють їй зробити рішучий поворот у бік однієї з двох ворогуючих сторін.

“Тому що пам’ятайте, є питання Тайваню, звісно, Захід підтримує Тайвань, – сказав він. - Таким чином, у разі конфлікту, якщо ви збираєтеся стати на бік України сьогодні, це надішле сигнал, що в конфлікті з Тайванем ви станете на бік Заходу… а за це Китай може перекрити для вас інвестиції, бо вважатиме, що ви не надійний партнер."

Незважаючи на те, що африканські країни борються з високою інфляцією, наслідками посухи та браком українського імпорту, Китай дав зрозуміти, що надасть підтримку континенту лише в тому випадку, якщо Африка виступить проти того, що Пекін називає втручанням Заходу у війну, особливо проти санкцій, спрямованих проти уряду президента Росії Володимира Путіна.

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG