Спеціальні потреби

Білий дім підтверджує план передачі Україні систем ППО


Радник з нацбезпеки Джейк Салліван спілкується з пресою на борту Air Force One, в середу, 23 березня 2022 року. (Офіційне фото Білого дому Адама Шульца)
Радник з нацбезпеки Джейк Салліван спілкується з пресою на борту Air Force One, в середу, 23 березня 2022 року. (Офіційне фото Білого дому Адама Шульца)

Сполучені Штати передадуть Україні новий пакет передових засобів протиповітряної оборони, заявив Радник з національної безпеки президента США Джейк Салліван.

«Я можу підтвердити, що ми перебуваємо в процесі доопрацювання пакету, який включає передові можливості протиповітряної оборони», – сказав радник президента США Джейк Салліван під час спілкування з журналістами на самітіт Групи семи у Німеччині. Він не уточнив, про які саме системи ідеться, і зауважив, що про деталі системи буде повідомлено тоді, коли договір буде виконано.

Але він додав, що йдеться про обіцянку президента Байдена, дану цього тижня, колегам-лідерам G7 та президенту Зеленському щодо наміру «завершити розробку пакету, який включає передові засоби протиповітряної оборони середньої та дальньої дії», а також «деякі інші елементи», зокрема «боєприпаси для артилерійських та контрбатарейних радіолокаційних систем», які потребують українські військові.

Оголошення про новий пакет протиповітряної оборони надійшло з Білого дому після того, як президент Джозеф Байден мав переговори в рамках «Групи семи» у німецькому Ельмау та почув виступ президента України Володимира Зеленського, який звернувся до учасників саміту дистанційно.

Як наголосив радник президента Байдена, президент України мав конкретні прохання щодо зброї, якої потребують українські війська і які стосувалися протиповітряної оборони в контексті нових ракетних ударів по Києву та інших містах України. Тому Київ просив засоби протиповітряної оборони, які б могли збивати ці ракети у повітрі.

«На ці прохання президент Байден зміг позитивно відповісти», – сказав радник президента США. Він додав, що українська сторона мала і «інші запити щодо економічної допомоги, щоб економіка України залишалася в основному стабільною та на плаву». Президент Байден нагадав, що Україна отримує щомісячно близько 7,5 мільярдів доларів допомоги на підтримку фінансування держави.

Але, як наголосив радник президента США, головна розмова точилася навколо питання стратегії війни, і як її бачить президент Зеленський. Також це була зустріч, на якій лідери Групи Семи змогли відверто поговорити з президентом Зеленським про те, вони можуть «допомогти Україні досягти своїх цілей і як позбавити Росію можливості досягти її цілей».

Тим часом у Пентагоні високопоставлений чиновник міністерства оборони США заявив, що «протягом минулих вихідні Росія завдала близько 60 ракетних ударів по Україні».

«Протягом останнього тижня було випущено більше ракет, ніж ми бачили за останні тижні», – сказав чиновник міністерства оборони США.

Говорячи про відступ українських військ на Донбасі, представник міністерства оборони заявив, що падіння Сєвєродонецька мало символічне значення для українців, але вони налаштовані на подальшу боротьбу, і битва за це місто на Донбасі «витягнула багато ресурсів у росіян», настільки, що змусило їх говорити про резерви.

«Я не можу придумати більш безвідповідальної речі для старшого керівника, ніж говорити про застосування ядерної зброї», – так чиновник з оборони відреагував на запитання про те, що Путін сказав, що передасть ядерну зброю Білорусі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG