Актуально
Макрон сказав послам готуватися до тривалої війни і дипломатії з Росією

Президент Франції Еммануель Макрон підтвердив курс свого уряду на підтримку України, пообіцявши подальшу гуманітарну, економічну й військову допомогу Києву паралельно до дипломатичних зусиль, включно з прямими контактами з Москвою.
Промовляючи перед французькими дипломатами у Парижі 1 вересня, він підкреслив: «Ми не беремо участі у війні. Ми цього не хочемо. Але ми не можемо допустити військової перемоги Росії, завоювання територій, що водночас показало б, що агресією завдано поразки міжнародному порядку і нашим цінностям».
Робота дипломатів полягає в тому, щоб розмовляти з усіма, включно з тими, і особливо з тими людьми, з якими ми не погоджуємося.Еммануель Макрон
Макрон заявив, що, допомагаючи Україні, Франція та інші західні держави посилюють українську обороноздатність і також зміцнюють позиції Києва на майбутніх переговорах з Москвою про мир.
«Нам треба готуватися до тривалої війни. Ми повинні уникати ескалації і готуватися до миру», - сказав він, підкресливши, що приготування до миру означає розмовляти з усіма сторонами, «як я зробив лише кілька днів тому з Росією. І я це буду робити знову».
Французький президент також застеріг, що Росія намагається послабити єдність Європейського Союзу.
«Це залишається нашим постійним завданням - нам не можна допустити розколу Європи. Нам також не треба приєднуватися до тих, хто закликає воювати, що загрожує розширити конфлікт і повністю розірвати комунікацій. Нам не можна залишати європейські держави на східному краю діяти наодинці. Європейська єдність - це найголовніше, і я дозволю собі сказати, що розкол Європи - це одне з завдань війни, яку веде Росія. Наша відповідальність в цьому контексті полягає саме в тому, щоб зберегти Європейський Союз і його силу», - сказав Еммануель Макрон.
Макрон дав зрозуміти, що бачить завдання Заходу в тому, щоб, або допомогти Україні покласти край війні, звільнивши українську територію від російських окупантів силою, або створити умови для міцної позиції України, щоб домогтися миру на переговорах.
Хоча після лютневого російського вторгнення в Україну французький президент різко зменшив свої прямі контакти з Кремлі, він повторив, що готовий «далі розмовляти» з Росією і зауважив, що не хоче, щоб роль головного посередника у переговорах з Москвою належала Туреччині.
«Нам завжди треба дотримуватися думки, що ми можемо і будемо розмовляти з усіма. Якби дипломатія полягала в умінні розмовляти лише з людьми, з якими ми погоджуємося, то я би не пропонував ті плани дій, про які згадав. Бо нам треба було б набагато менше посад і менше ресурсів. Але ми повинні мати на увазі, що нам не можна подаватися під тиском фальшивого моралізаторства, яке робить нас безсилим. Хто хоче, щоб Туреччина була єдиною потугою у світі, а нагадаю вам, що вона член НАТО, яка продовжує говорити щодо Росії? Робота дипломатів полягає в тому, щоб розмовляти з усіма, включно з тими, і особливо з тими людьми, з якими ми не погоджуємося, а тому ми будемо і далі це робити», - підкреслив французький керівник.
Еммануель Макрон майже єдиний західний лідер, який після вторгнення в Україну 24 лютого і далі напряму розмовляв з президентом Росії Владіміром Путіним, хоча і різко зменшив контакти.
Нещодавня телефонна розмова французького президента з Кремлем відбулася 19 серпня, і згідно з офіційним викладом вона зосереджувалася на вимогах допустити делегацію МАГАТЕ на захоплену російською армією Запорізьку атомну електростанцію на півдні України.
Дивіться також:
Всі новини дня
«Ми стали з українським народом», – президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави». Відео
«Ми протистоїмо агресії Путіна. Ми стали з українським народом... Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно», – заявив президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави»
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Форум