Спеціальні потреби

Актуально

Висунення звинувачень Трампу викликало гостру дискусію серед законодавців 

Колишній президент США Дональд Трамп

Висунення колишньому президенту США Дональду Трампу звинувачень у вівторок викликало суперечку в Конгресі США між союзниками Трампа в Республіканській партії та його критиками-демократами. Республіканці говорять про політичний характер справи та називають її втручанням у президентські вибори, демократи твердять, що йдеться про рівність всіх перед законом.

Найзапекліші прихильники Трампа порівнюють колишнього президента з Ісусом, інші республіканці звинувачують демократів у використанні справи проти Трампа для того, щоб утримати владу.

«Трамп приєднується до деяких із найнеймовірніших людей в історії, яких заарештовують сьогодні. Нельсон Мандела був заарештований, відсидів у в'язниці. Ісус був заарештований і вбитий римською владою», — цитує видання The Hill конгресменку-республіканку Марджорі Тейлор Грін, яка прокоментувала справу консервативній радіостанції Right Side Broadcasting. Грін також з’явилась біля будівлі суду перед арештом Трампа, де виступила з короткою промовою.

Конгресмен-республіканець Ронні Джексон, який працював лікарем президента під час адміністрацій Трампа та Обами, назвав окружного прокурора Елвіна Брегга, який висунув звинувачення, «товстим Елвіном» та закликав його «відсвяткувати ще одним пончиком, але бути готовим відповісти на кілька серйозних запитань Конгресу». У наступній заяві Джексон назвав Брегга «безхребетною ласкою».

Представник більшості в Палаті представників конгресмен-республіканець Том Еммер який прагнув скасування результати виборів 2020 року, сказав, що справа Брегга доводить, що «немає нічого, чого [демократи] не зроблять, щоб утримати владу». «Сьогодні історичне дно для нашої країни», — написав він у Твіттері.

Навіть деякі з найсуворіших критиків Трампа в Республіканській партії захищали його від звинувачень. Так, сенатор-республіканець Мітт Ромні сказав у своїй заяві, що хоча він вважає Трампа «непридатним для виконання своїх обов’язків», але справа Брегга «створює небезпечний прецедент для криміналізації політичних опонентів і шкодить вірі суспільства в нашу систему правосуддя».

Демократи у свою чергу встали на захист судової гілки влади. Деякі з них засудили колег-республіканців за напади на прокурора Брегга. Конгресмен-демократ Джамал Боумен з’явився біля будівлі суду перед арештом Трампа, сказавши, що Брегг «просто дотримувався фактів».

Він також розкритикував конгресменку Грін за участь у мітингу перед будівлею суду. «Марджорі Тейлор Грін потрібно повернути свою дупу назад до Вашингтона і зробити щось із насильством із застосуванням зброї, зробити щось із доступним житлом, зробити щось із дитячою бідністю, зробити щось із змінами клімату», — сказав Боумен у відео, опублікованому у Twitter.

Він додав: «Роби свою чортову роботу, Марджорі Тейлор Грін, тобі не обов’язково бути в Нью-Йорку, щоб говорити ці нісенітниці».

«Замість того, щоб розмірковувати про важливість притягнення лідерів до відповідальності перед нашою американською демократією, видатні республіканці натомість назвали пана Трампа жертвою, атакували окружного прокурора Нью-Йорка, принизили систему правосуддя та розпалювали національні заворушення», — сказав конгресмен Білл Паскрелл.

Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер заявив, що республіканці зловживають своєю владою, переслідуючи Брегга. «Я вірю, що містер Трамп матиме справедливий суд, який відповідає фактам і закону. У нашій системі правосуддя немає місця будь-якому зовнішньому впливу чи залякуванню в судовому процесі. Оскільки суд триває, протест є правом Америки, але всі протести мають бути мирними», – сказав сенатор Шумер.

Інші демократи були більш різкими, звинувачуючи республіканців у «залякуванні» правоохоронців, щоб захистити політичного союзника. «У відчайдушній спробі захистити пана Трампа найбільш радикальні республіканці Палати представників уже намагаються залякувати правоохоронців», — заявив у своїй заяві конгресмен Джеролд Надлер, старший демократ у Комітеті з юридичних питань Палати представників. «Я не знаю, як буде вирішено цю справу, але я точно знаю, що прокурор Брегг не піддасться і не буде заляканий політичними трюками, які вчинюють проти нього Джим Джордан і Кевін Маккарті». Після заяви Трампа минулого місяця про те, що він очікує арешту в рамках розслідування про приховування грошей спікер Палати представників Кевін Маккарті пообіцяв, що республіканці розслідуватимуть справу Брегга. Конгресмен-республіканець Джим Джордан, голова Юридичного комітету невдовзі звернувся до двох інших голів комітету з проханням, щоб Брегг надав свідчення в Конгресі щодо цієї справи

Дехто з демократів був більш поміркованим у своїй реакції. Так, конгресмен-демократ Адріано Еспайлат (D-N.Y.) опублікував фотографію Трампа в Twitter із підписом «Карма».

Інші закликають колег-законодавців утримуватись від коментарів. «Члени Конгресу просто не повинні коментувати або втручатися в судовий процес, і ми повинні дозволити йому відбутись», — заявив конгресмен-демократ Ро Ханна в ефірі MSNBC перед пред’явленням Трампу звинувачення.

Загострення міжпартійної напруги відбувається, коли лідери обох партій збираються почати боротьбу за розмір і масштаби федерального уряду, що матиме величезні наслідки для економіки країни. Нездатність підняти верхню межу національного боргу може призвести до дефолту уряду; тупикова ситуація з державним фінансуванням може призвести до призупинення роботи уряду.

Наступна поява Дональда Трампа в суді призначена на 4 грудня, приблизно за два місяці до офіційного початку президентської кампанії 2024 року Республіканської партії, які розпочнеться партійними зборами в Айові 5 лютого.

Деякі союзники Трампа з Республіканської партії відкидають думку про те, що звинувачення проти нього вплинуть на його участь у виборах. «Президент Трамп продовжує стрімко зростати в опитуваннях, і, як і у випадку з обманом Росії та обома фіктивними імпічментами, президент Трамп переможе це останнє полювання на відьом, переможе Джо Байдена і складе присягу як президент Сполучених Штатів Америки у січень 2025 року», – йдеться в заяві голови конференції Палати представників Республіканської партії Еліз Стефанік.

В матеріалі використані джерела The Hill

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG