Актуально
Зеленський і адмірал НАТО кажуть про важливість західної зброї, щоб якістю долати російську кількість

Президента України, а також командувач НАТО підкреслили необхідність забезпечення української армії якісною зброєю і технікою, щоб протидіяти кількісній перевазі, на яку покладається Росія.
Українці будуть зосереджуватися на якості з західними системами зброї і з західним навчанням.Роб Бауер
На тлі очікувань українського контрнаступу кілька західних представників, і зокрема держсекретар США Ентоні Блінкен, нещодавно висловили думку, що «українці вже мають те, що їм потрібно, щоб продовжувати успішно повертати території, захоплені силою Росією за останні 14 місяців».
Ще наприкінці квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни НАТО доставили в Україну «98%» обіцяної бойової техніки.
Але Володимир Зеленський в оприлюдненому 11 травня інтерв’ю для британських журналістів заявив, що Україна ще очікує «деякі речі» зокрема бронетехніку.
«Морально готові. З точки зору мотивації, наші військові готові. З точки зору комплектації бригад, ми готові. З точки зору техніки, не все ще дійшло», - сказав Зеленський кореспондентові Бі-Бі-Сі у Києві.
За словами українського президента починати контрнаступ без додаткового спорядження і зброї «неможливо», бо це означало б загрозу більших втрат українців.
Тим часом Голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер в день наради військових командувачів країн альянсу в Брюсселі 10 травня також підкреслив важливість зброї і спорядження для української армії.
Адмірал Бауер сказав, що Росія у війні проти України буде щораз більше покладатися на кількісну перевагу хоч і застарілої техніки, а також на можливість мобілізувати більше солдатів, які, за його словами, «не добре навчені».
А Україна на думку адмірала в наступні місяці «зосереджуватиметься на якості з західними системами зброї і з західним навчанням».
«Нема сумнівів, що НАТО буде підтримувати Україну так довго, як це буде потрібно», - підкреслив Роб Бауер.
Адмірал Бауер окремо зауважив, що головну роботу у справі військових постачань Україні виконує не альянс, а очолювана США група країн, яка окрім 31 члена НАТО об'єднує загалом понад 50 держав.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум