Спеціальні потреби

Вчені розмірковують над причинами випадків алергічних реакцій на вакцину Pfizer


У США зареєстрували шість випадків анафілактичної реакції серед 272 000 осіб, які отримали щеплення вакциною Pfizer від COVID-19 станом на 19 грудня. У Великій Британії зафіксували зва такі випадки.​ Про це повідомили у Центрах США з контролю над захворюваннями.

Хоча кількість випадків алергій є відносно невисокою, влада США розпочала відповідне дослідження, а компанія-виробник вакцини Pfizer оголосила, що відслідковуватиме ці реакції.

Анафілактичні реакції можуть статись на будь-яку вакцину, але зазвичай, вони є досить рідкісними - приблизно один такий випадок на мільйон доз, зазначається у журналі Science.

Поки невідомо, що саме викликає алергію на вакцину проти коронавірусу. Пітер Маркс, директор Центру оцінки та дослідження біопрепаратів Адміністрації з контролю за якістю продуктів харчування та ліків США відзначив, що хімікат під назвою поліетилен гліколь, який виробляють Pfizer та BioNTech і який присутній у вакцинах, "може бути причиною" алергій.

Але не всі вчені-медики вважають, що саме поліетилен гліколь є причиною алергічних реакцій. Поліетилен гліколь «у цих вакцинах відрізняється від того, про який є відомості про алергічні реакції, - наводить Wall Street Journal слова голови Мічиганського Інституту медичних нанотехнологій Джеймса Бейкера. - Загальна структура дуже відрізняється від того, що було у вакцинах раніше».

Для того, щоб запобігти ускладненням, медики радять спостерігати за тими, кому зробили щеплення протягом 15 хвилин після уколу. «Ми спостерігаємо таке у випадку з цими вакцинами, - заявила в коментарі журналу Salon вчена Університету Джонса Гопкінса Амеш Адалія. - Важливо, щоб під час щеплення, ви перебували у місці, де за вами спостерігатимуть, щоб такого не трапилось».

Дивіться також: Пандемія сприяла релігійному відродженню у місті Ноел у штаті Міссурі. Відео

Пандемія сприяла релігійному відродженню у місті Ноел у штаті Міссурі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG