Спеціальні потреби

США привітали рішення ЄС ввести санкції проти російської розвідки, компаній з Північної Кореї та Китаю за кібератаки


В четвер Європейський Союз вперше запровадив санкції за порушення в кіберсфері. Обмеження на подорожі та замороження активів введено проти підрозділу російської військової розвідки та компаній з Північної Кореї та Китаю за підозрами про їх участь в масштабних кібернападах, зокрема в атаці NotPetya.

ЄС звинуватив підрозділ російської розвідки у проведенні двох кібернападів в червні 2017 року а також двох нападах на українську енергосистему в 2015 та 2016 роках.

Чотири особи з російської військової розвідки підпали під санкції через спробу здійснення хакерського нападу на Організаціїю з заборони використання хімічної зброї в Нідерландах в квітні 2018 року, пише Reuters.

Компанію з Північної Кореї Chosun Expo, яка теж підпала під санкції, звинувачують, серед іншого, у кібернападі на кіностудію Sony Pictures, щоб не допустити випуску сатиричного фільму про Кім Чен Ина.

Китайська компанія Haiti’s Technology підпала під санкції за звинуваченнями в крадіжці комерційних таємниць.

США привітали рішення ЄС, назвавши його «важливою віхою». «Сполучені Штати та ЄС мають спільне бачення відкритого, взаємопов‘язаного та надійного кіберпростору і виступають за відповідальну поведінку на міжнародній сцені, - заявив держсекретар США Майк Помпео. - Руйнівні, деструктивні та дестабілізуючі дії в кіберпросторі загрожують такому баченню».

У своїй заяві уряд Китаю наголосив, що саме Китай є найбільшою жертвою кіберзлочинів.

Дивіться також: США можуть застосувати антимонопольне законодавство у сфері цифрових технологій. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG