Спеціальні потреби

Актуально

Дослідники намагаються з’ясувати, що спричиняє cимптом «затуманення мозку» у хворих на коронавірус - ЗМІ

Фото: Палата з хворими на коронавірус у львівській лікарні

Симптом «затуманення мозку», коли хворому важко зосереджувати увагу, розумові процеси стають повільнішими, спостерігається короткочасна втрата пам‘яті, подекуди фіксують у хворих на COVID-19.

Науковці схильні пов‘язувати виникнення цього симптому з реакцією організму на інфекцію, коли заражені клітини переміщуються до незвичних місць, як-от до мозку. Вчені виявили у мозку такі невластиві для нього клітини - мегакаріоцити - при аутопсії померлих від COVID-19. Аутопсії було проведено на 15 пацієнтах, які померли від COVID-19 в квітні-травні 2020 року.

Під час аутопсії «не було виявлено класичних ознак інфекційної хвороби мозку, таких як запалення лімфоцитів, - говорить в коментарі для преси Девід Ноєн, професор патології університету Джонса Гопкінса у США і співавтор дослідження. - Натомість, ми побачили невластиві клітини у капілярах, які називаються мегакаріоцити, і які я ніколи не бачив у мозку».

Можливо, таке явище притаманне лише COVID-19, припускає лікар.

Інші дослідники вказують, що, можливо, цей симптом викликають і інші фактори. Так, Авіндра Нат з Національного інституту неврологічних розладів у Меріленді, яка не брала участі у цьому дослідженні, вказала в коментарі журналу MedPageToday, що пов‘язувати «затуманення мозку» лише з наявністю невластивих клітин є великим припущенням. «Всі пацієнти в дослідженні страждали від інших ускладнень, тому я не певна, чи можна пов‘язати це з таким процесом».

Дивіться також: COVID-19 у США: наскільки в країні довіряють вакцині Johnson & Johnson?

COVID-19 у США: наскільки в країні довіряють вакцині Johnson & Johnson? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG