Актуально
США закликають встановити єдиний мінімальний податок для підприємств усього світу

США співпрацюватимуть із країнами «Велкої 20-ки», щоб встановити єдину мінімальну ставку оподаткування прибутків підприємств. Про це заявила міністерка фінансів США Дженнет Єллен у своїй онлайн промові перед Чиказькою радою світових справ.
Єллен критично відгукнулась про практику так званих «перегонів до дна», коли різні країни, намагаючись переконати міжнародні корпорації розміщувати у них свої виробництва та офіси, конкурують між собою і пропонують компаніям якомога нижчі ставки оподаткування та різні податкові пільги. Критики такої політики вважають, що ці «перегони» посилюють ризики для бюджетів країн, зокрема в сфері фінансування соціальних видатків.
Ми працюємо з країнами G-20 над узгодженням світового мінімуму податку на прибуток, який може зупинити «перегони до дна»Дженнет Єллен
«Важливо співпрацювати з іншими країнами, щоб усунути тиск конкуренції в сфері оподаткування та розмивання корпоративної податкової бази, - заявила Єллен. - Ми працюємо з країнами G-20 над узгодженням світового мінімуму податку на прибуток, який може зупинити «перегони до дна».
«Разом ми зможемо використати світовий мінімальний податок, щоб переконатись, що світова економіка розвивається на основі більш рівномірних умов в оподаткуванні міжнародних корпорацій, для підтримки інновацій, зростання та добробуту», - додала посадовиця.
Прикладом агресивної політики «перегонів до дна» часто називають Ірландію, яка приваблює корпорації значними податковими пільгами
Ініціатива встановлення єдиної ставки податку обговорювалась раніше в рамках ОЄСР, однак наразі невідомо, чи отримає вона підтримку серед інших країн. Зокрема, прикладом агресивної політики «перегонів до дна» часто називають Ірландію, яка приваблює корпорації значними податковими пільгами. Наприклад, Європейський Союз засудив як несправедливі пільги надані Ірландією корпорації Apple, а Європейська Комісія вимагає від Apple сплатити 14,4 мільярда доларів, буцімто, недоплачених податків. Apple відклав ці гроші на резервний рахунок, поки триває судова справа. В липні 2020 року суд став на бік Ірландії та Apple, ЄС подав апеляцію.
Встановлення єдиного податку покликане зменшити конкуренцію між країнами за залучення бізнесу а також може полегшити США завдання втримати у себе корпорації, навіть після затвердження масштабного плану з підтрмки інфрастуктури, який просуває президент США Джо Байден.
Задля фінансування цього плану, Байден пропонує підвищити податок на прибуток підприємств з 21% до 28% у США а також зменшити можливості для корпорацій мінімізувати податки через переведення прибутків у офшорні зони.
Плани Байдена із збільшення оподаткування підприємств наразилися на критику політиків-республіканців. Ініціативу також розкритикувала впливова бізнес-асоціація Американська торгова палата.
Минулого тижня лідер меншості в Сенаті США республіканець Мітч Макконнелл заявив, що президентська ініціатива може перетворитись на «масштабне зусилля із підвищення податків для підприємств та осіб».
Деякі політики від Демократичної партії також виступили проти підвищення податків. Сенатор-демократ Джо Менчин в інтерв‘ю радіо West Virginia в понеділок заявив, що виступатиме проти, а також, що «шість-сім демократів також мають рішучі переконання щодо цього». Він, все ж припустив, що податок може бути збільшено до 25%, що є «середнім у світі».
Маємо 51 чи 52 корпорації у Fortune 500, які не сплатили жодного пенні податків, протягом трьох роківДжо Байден
Байден відкинув критику стосовно того, що збільшення оподаткування може зашкодити відновленню економіки.
«Таких даних немає, - сказав Байден в понеділок під час спілкування з пресою. - Але маємо 51 чи 52 корпорації у Fortune 500, які не сплатили жодного пенні податків, протягом трьох років».
Політики так званого прогресивного крила Демократчної партії підтримують план Байдена, наголошуючи на необхідності більш рівноправного оподаткування.
Дивіться також: Час-Тайм. Військові навчання НАТО у Європі – головне про плани
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум