Спеціальні потреби

Законодавці у США побачили у діях трейдингової платформи «РобінГуд» вияв несправедливості фондового ринку


Законодавці від обох провідних партій США розкритикували рішення онлайн платформи з торгівлі акціями «РобінГуд», яка заборонила користувачам купувати акції 13 компаній, включаючи GameStop, AMC та інших, ціна яких швидко зростала на тлі кампанії в соцмедіа на користь купівлі цих акцій.

Очільники комітетів обох палат американського парламенту, що опікуються банками та фінансами, оголосили про намір провести слухання щодо дій платформи.

Онлайн платформа «РобінГуд», що декларує в якості своєї місії демократизацію інвестицій та надає відносно недорогий доступ до торгівлі акціями, призупинила угоди з продажу акції GameStop та низки інших компаній на своїй платформі у четвер.

Співзасновник платформи Влад Тенев пояснив рішення про призупинку необхідністю збільшення резервів у відповідь на різке зростання обсягу торгів. Для того, щоб розв‘язати можливі проблеми з ліквідністю, деякі власники платформи вклали 1 мільярд доларів в четвер.

«Це потужний сигнал довіри інвесторів, який допоможе нам продовжити надавати послуги клієнтам», - йдеться в заяві «РобінГуд». Платформа оголосила, що планує поновити операції із акціями, і ціни на акції компаній GameStop та інших, із переліку раніше заборонених, знову пішли вгору.

Законодавиця від Демократичної партії США Александра Оказіо Кортез, сенатор-республіканець Тед Круз побачили в рішенні «РобінГуд» про призупинення деяких операцій в четвер несправедливе ставлення до малих інвесторів, адже великі інвестори та хедж-фонди мали можливість купувати акції на інших платформах.

Сенатор від Демократичної партії Шеррод Браун, який має очолити комітет Сенату з банків також розкритикував події. «Уолл стріт тільки дбає про правила, коли він сам страждає. Американські робітники роками знали, що Уолл стріт не працює - вони сплачували ціну. Час для Комісії з фондових ринків та Конгресу зробити так, щоб економіка працювала для всіх, не лише для Уолл Стріт», - заявив він.

Конгресмен-республіканець з Колорадо Кен Бак заявив, що дії «РобінГуд» порушили правла конкуренції. «Немає нічого більш антиконкурентного, ніж заблокувати доступ споживачів до ринку», - заявив він.

Платформа «РобінГуд» привернула до себе увагу після того, як ціни на акції деяких компаній-аутсайдерів Уолл Стріт показали стрімке зростання, завдяки підтримці тисяч інвесторів, об‘єднаних через кампанію в соцмедіа. Інвестори обирали компанії, стосовно яких багато великих компаній Уолл Стріт мали короткі позиції, тобто очікували на падіння ціни цих акцій. Користувачі платформи закликали один одного йти проти тренду інституційних інвесторів і вкладати гроші в компанію, що призвело до зростання цін на ці акції.

Дивіться також: Час-Тайм. Позитивний тренд: кількість нових заражень на COVID-19 у США скоротилися

Час-Тайм. Позитивний тренд: кількість нових заражень на COVID-19 у США скоротилися
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG