Спеціальні потреби

Актуально

Успiхи у США українського стоматолога-iммiгранта

Чи багато з нас таких, хто в дитячих мріях бачив себе лікарем-стоматологом? Стоматологів боялися, відкладали візит до зубного кабінету, як могли. Так само і колишня львiв`янка Ольга Бачара, яка хоча і походить з родини кількох поколінь лікарів, дівчинкою мріяла бути вчителькою чи майстром манікюру.

До стоматологічного факультету Ольга вступила за порадою батька i на цьому факультетi i залишилася:

«Будучи в Полтавському інституті, де я починала своє навчання, мені сподобаось з першого дня. Після першого курсу тато мій питався, чи ти хочеш перевестися, моя відповідь була – ні, ні в якому разі».

У 1990-му Ольга переїхала до Сполучених Штатів. Сьогодні вона – мати двох маленьких дітей, власниця успішної стоматологічної практики та відома у місцевій громаді Крофтона, що під Вашингтоном, лікар-стоматолог. Це підтверджують слова одного з її пацiєнтiв Саймона:

«Вона дуже відома у нашій громаді. Насправді, я чув про неї від двох окремих людей, які один одного не знали. Вона неймовірна, на неї величезний попит, пацієнти лікаря Бачари її страшенно люблять».

Що приводить пацієнтів, переважно місцевих американців, до лікаря Бачари? Особлива професійна філософія Ольги, кажуть вони. За словами Саймона, «вона йде далеко за межі звичної стоматологічної практики пиляння та пломбування. В неї власний індивідуальний підхід до стоматології. Вона професіонал високого ґатунку. Я про неї багато чув і вирішив переконатися на власному досвіді, що вона феноменальний лікар».

Щоб працювати за фахом, Ользі довелося підтверджувати отриману в Україні освіту, вчитися додаткових два роки у Бостонському університеті та складати іспити на отримання відповідної ліцензії. Однак і на цьому Ольга зупинятися не збирається. Щороку вона складає для себе план відвідування курсів підвищення кваліфікації, керуючись iстиною, що людина завжди спрагла нових знань:

«Я жахнулася, скільки інформації є для мене ще не досягнутої, жахнулася з приємної сторони... Я просто повинна для себе робити крок за кроком і досягати чогось ліпшого, щоб я могла це принести назад для того пацієнта і сказати, ми будемо це робити ліпше сьогодні, ніж ми це робили вчора. Я чогось нового навчилася і я приношу це людині, яка приходить, дивиться на мене і довіряє».

Пацієнт Ольги Бачари Джозеф не приховує, що з самого початку побоювався іти до лікаря-іммігранта:

«Спочатку я трошки вагався через її освіту. Однак вона виявилася дуже професійною, мала індивідуальний підхід та дізналася від мене, чого саме я хотів. Фактично, вона залучила мене до процесу лікування».

Сама Ольга про свiй індивідуальний пiдхiд сказала таке:

«Ми ніколи не починаємо лікування з пиляння зубів. Спочатку ми сідаємо і я їм розказую правду про те, де я навчалася, в якому університеті. Я їм розказую про Львів, про свою сім’ю і тоді вони трошки відчувають послаблення».

На відміну від звичайної стоматологічної практики пацієнтів у Ольги не так вже і багато. Справа в тому, що Ольга не працює зі страховими компаніями, отже за лікування пацієнти мають платити з власної кишені. І це свідомий вибір Ольги. Вона каже, що таким чином не обмежена умовами страховки і на відміну від звичних 15-ти хвилин може витрачати на пацієнта стільки часу, скільки він потребує: «Я буду стояти над тією особою і поки воно не буде ідеально зроблено, я пацієнта не відпущу», -- говорить вона.

Бути хазяйкою власного бізнесу, каже Ольга, з одного боку надзвичайно складно, однак з іншого – саме така робота дає можливість розкритися професійно:

«Я побачила, що багато людей чи в українській стоматологічній практиці, чи в американській просто вигоріли у своїй професії. Вони досягнули, навчилися пиляти зуби, навчилися їх пломбувати, і на тому закінчився їхній професійний ріст. Працювати для когось є набагато легше, тому що нема відповідальності фінансової, не потрібно переживати за дохід, відхід, робітників, пацієнтів; ти приходиш на роботу, дістаєш зарплату, відходиш. Моя проблема була в тому, що я не погоджувалась з планом лікування та стилем роботи мого роботодавця. Це вирішило швидко проблему, маленький поштовх і я була на своєму».

За словами Ольги, значно простіше було б їй, матері двох дітей, працювати від 9-ої до 5-ої чи взагалі сидіти вдома, однак, додає вона, це протирічило б її натурі. Коли діти були маленькі, Оля часто брала їх з собою на роботу; тепер вони відвідують садочок:

«Все було поступово, діти маленькі, трошки підростають, другий народився, трошки підростає. Ми справляємось, хоча часом трудно, часом я думаю, що , можливо, я не повинна сьогодні йти на роботу, може я повинна сидіти вдома наступні п’ять років. Потім це приходить та відходить, ця думка. Я дуже люблю свою роботу, свою професію. Я думаю, що була б нещаслива, якщо б сиділа вдома, дивилася телевізор та доглядала за дітьми», -- розповідає Ольга.

А з чоловіком, каже Ольга, їй взагалі пощастило. Богдан до вибору дружини ставиться з повагою. Вихiдець з української діаспори, він, чим може, допомагає і з дітьми, і з домашнім хазяйством. Ольга каже, що їй немає на що нарікати:

«Чоловік дуже допомагає. Чоловік не чекає моєї просьби. Чоловік мій приходить додому, дивиться, що треба зробити, та робить. Чи дзвонить мені, питає, що треба купити, перед тим як приїхати. Мій чоловік дуже допомагає. Мій чоловік не цурається ні домашньої роботи, ні пеленок; може встати до дитини вночі, я не маю проблем з чоловіком».

Чи може жінка чи то в Америці, чи то в Україні, бути успішною бізнес-леді, гарною матір’ю та дружиною? Може, якщо має розуміючу родину та займається улюбленою справою, каже Ольга:

«Це є надзвичайне підняття, коли людина може прийти на роботу та любити свою працю. І любити своїх пацієнтів, і бачити, що ці пацієнти люблять мене назад, в зворотному напрямку. Найбільше, чого я боюся, що в кінці своєї кар’єри я зрозумію, що я могла щось більше зробити, але не зробила. Тому що найгірше – це жаліти про роки, прожиті, коли щось не виконано, тому треба зараз щось робити», -- підсумовує Ольга Бачара.

Всі новини дня

США вводять санкції проти шести компаній за допомогу війську РФ

Архівне фото: танки під час російсько-білоруських навчань в лютому 2022 року. (AP Photo/Александер Земляніченко)

Міністерство торгівлі обмежує доступ до американських технологій та товарів для 36 компаній з дев'яти країн, включаючи шість компаній, які, за інформацією уряду США, постачали товари військового призначення Росії, після початку повномасштабного вторгнення РФ до України, 24 лютого. Відповідне рішення опубліковано на сайті американського відомства 28 червня і вступає в дію після періоду обговорення.

"Сьогоднішній крок надсилає потужний сигнал для осіб та організацій у світі - якщо вони намагатимуться підтримати Росію, Сполучені Штати закриють їм доступ також", - заявив заступник міністра США з торгівлі Алан Естевез.

Заходи стосуються шести компаній, розташованих в Китаї, Литві, Росії, Великій Британії, Узбекистані та В'єтнамі. Відомство також додало дві китайські компанії до чорного переліку - Electronics Technology Group Corporation 13th Research Institute (CETC 13) та Micro Electronic Technology in China. Ці установи продовжували постачати товарі Росії, після вторгнення, незважаючи на обмеження введені США та союзниками, заявляють в американському відомстві.

"Сполучені Штати, союзники та партнери продовжать демонструвати спільну рішучість від імені України тим, що закриватимуть доступ російського війська до військових технологій, необхідних йому для продовження звірств - з якого б джерела не намагались надати їм постачання, де б вони не були розташовані", - вказав помічник міністра торгівлі США Метт'ю Аксельрод.

У вівторок Міністерство торгівлі США а також Управління фінансової розвідки видали спільне попередження для фінансових установ, застерігши їх від надання послуг компаніям, проти яких діють обмеження.

“Путін не переможе”, заявляють на мадридському саміті НАТО

Єнс Столтенберґ на саміті НАТО у Мадриді 29 червня 2022 р.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив на зустрічі керівників країн - союзниць, що у відповідь на войовничість Росії альянс зміцнюється й зосереджує більші оборонні потужності на сході Європи.

“Путін хотів, щоб НАТО було менше, але НАТО буде більше”, - сказав Столтенберґ на саміті у Мадриді, де очікують офіційного запрошення Фінляндії та Швеції, які подали заявки на вступ після початку відкритого російського вторгнення в Україну.

Іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес, господар саміту, заявив, що союзники вдадуться до конкретних кроків на тлі того, що Росія тепер стала головною загрозою.

“Ми посилаємо Путіну потужну заяву: Ви не переможете”, - сказав Санчес.

На саміті НАТО очікують звернення українського президента Володимира Зеленського, який раніше дав зрозуміти, що далі закликатиме союзників посилювати збройну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Вступ в НАТО залишається проголошеною метою України, і це зафіксовано в українській конституції, але в умовах війни питання поступилося більш нагальним завданням, таким як негайна практична військова підтримка.

Представники Києва раніше також натякали, що Україна може розглядати різні варіанти міжнародних договорів, які б гарантували українську безпеку й суверенітет.

Столтенберґ розмовляв зранку з президентом Джо Байденом, якому він подякував за відданість США головним принципам північноатлантичного альянсу.

Напередодні він сказав, що мадридський саміт буде "поворотним” для НАТО.

“Ми узгодимо засадничі зміни в стримуванні й обороні з більшою кількістю сил швидкого реагування, з більшими силами на передових рубежах, де буде розташовано більше устаткування. Ми узгодимо всеосяжний набір допомоги України, щоб підтримати її право на самооборону”, - наголосив генеральний секретар.

“Надзвичайно важливо, щоб ми були готові і надалі постачати допомогу, бо Україна зараз постала перед брутальністю, якої ми не бачили у Європі з часів Другої Світової війни", - підкреслив він.

Студія Вашингтон. Мета саміту НАТО та головні очікування
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Українці у США вболівають за Україну та як можуть наближають перемогу у війні. Мар’яна та Аня вирішили друкувати та продавати футболки з відомою маркою Укрпошти, на якій зображений затоплений крейсер Москва. З ними спілкувалася Ірина Соломко.

Історія родини з Ірпеня: “Не боїшся, що тебе вбʼють, боїшся, що тобі знову доведеться тікати”. Відео

Однією з початкових цілей Росії було захопити Київ за декілька днів. В перші тижні повномасштабного вторгнення окупаційні війська зайшли в міста поблизу української столиці. Серед інших громад, від російської армії сильно постраждав Ірпінь. Деталі – від Анни Чернікової.

Колишній міністр закордонних справ Литви: «Для НАТО прийшов час себе показати». Відео

У Литві відзначають посилення сил НАТО на східному фланзі - про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів колишній міністр закордонних справ цієї країни Лінас Лінкявічус. Він також порівняв НАТО з Феррарі, яка задовго стоїть у гаражі.

Більше

XS
SM
MD
LG