Спеціальні потреби

Ющенко скасував контроверсiйний наказ


Президент України скасував наказ про переїзд Міністерства охорони здоров`я до лікарні “Охматдит”. Про це заявив сьогодні на брифінгу в президентській адміністрації заступник держсекретаря України Маркiян Лубкiвський. Тим самим поставлено крапку в контроверсiйнiй історії з наміром потіснити дитячу лікарню резиденцією президента, яка викликала неоднозначну реакцію громадськості.

Віктор Ющенко поставив крапку в історії з планованим переїздом Міністерства охорони здоров`я, на місці якого мають облаштувати президентський секретаріат, до приміщення дитячої лікарні Охматдит. Лікарі і пацієнти можуть зітхнути з полегшенням, а опозиції доведеться згортати протести, чекаючи іншої зручної нагоди покритикувати владу.

Як заявив на брифінгу в Києві заступник держсекретаря України Маркіян Лубківський, президент доручив Мінохорони здоров`я скасувати наказ про переїзд до Охматдиту, оскільки цей наказ суперечить попереднім розпорядженням Кабміну про передачу в управління міністерства iнших приміщень по вулиці Щорса і Кловському узвозу. Маркіян Лубківський:

«Враховуючи той суспільний резонанс, насамперед негативний резонанс, який мало таке рішення міністра, президент України прийняв рішення щодо відміни цього наказу. Так що я думаю, ситуація зараз повертається в нормальне русло, і насамперед будуть заспокоєні ті мами і їхні діти, які чекали на те, що президент України втрутиться у цей процес».

На думку прес-секретаря Віктора Ющенка Ірини Геращенко, спроба потіснити дитячу поліклініку резиденцією президента не дискредитує нову владу:

«Я думаю, що не дискредитує, а навпаки, це той хороший приклад, коли нова влада показує, що така дійсно делікатна, важлива тема є темою суспільної дискусії. Адже ще півроку тому ми взагалі не уявляли, скільки є резиденцій в президента України, в якому вони стані, як вони передаються з одного статусу в інший...».

Нагадаємо, нещодавно міністр охорони здоров`я Микола Поліщук заявив про намір розмістити підрозділи свого міністерства в дитячій спеціалізованій лікарні Охматдит. Натомість у будівлі в Маріїнському парку, де зараз знаходиться Мінохорони здоров`я, планують розташувати нову президентську резиденцію. Разом із Кабінетом міністрів і Верховною Радою, це мало утворити свого роду політичне містечко в Маріїнському парку.

У відповідь опозиційна партія об`єднаних соціал-демократів розпочала акцію протесту, вимагаючи скасувати наказ про розміщення відділів міністерства в дитячій поліклініці та відправити у відставку міністра Поліщука.

XS
SM
MD
LG