Спеціальні потреби

Тарасюк звинувачує росiян у провокацiї


Міністр закордонних справ України різко скритикував проект резолюції про політичне переслідування опозиції в Україні, Грузії та Киргизстані, запропонований до розгляду Парламентської асамблеї Ради Європи групою російських депутатів. Борис Тарасюк каже, що це є спробою відволікти увагу від розгляду звіту по дотриманню прав людини у самій Росії.

Резолюцію про те, що опозицію переслідується у пост-революційних країнах – Україні, Грузії та Киргизстані -- український міністр закордонних справ назвав провокацією. Він наголосив, що цей документ запропонували до розгляду Ради Європи невеличка група російських парламентарів, і каже, що дух тієї резолюції суперечить ідеям стратегічного партнерства між Україною та Росією. Український міністр зокрема висловлює здивування позицією російських депутатів щодо демократії в Україні:

«Російські парламентарії-члени ПАРЄ мовчали, коли в Україні зміцнювався авторитарний режим Кучми, коли влада використовувала адміністративний ресурс під час виборчої кампанії», -- сказав вiн.

Раніше Державна дума Росії ухвалила відповідну заяву про політичні переслідування в Україні, а тепер її члени вимагають розгляду цього питання в ПАРЄ. Між тим Бюро ПАРЄ вирішило не розглядати цю резолюцію на сесії, а лише на профільному комітеті. Як зазначає Борис Тарасюк, це означає, що фактично ПАРЄ не розглядатиме цей документ. Міністр пов`язує такі дії російських парламентарів з іншим документом, який вже у середу буде розглядатися європейськими депутатами – Звітом щодо дотримання прав людини у Росії. Це є спробою відвернути увагу від цього резонансного сухання – вважає Тарасюк:

«Хтось з російських політиканів вирішив перевести стрілки напередодні розгляду в ПАРЄ питання про дотримання Росією своїх зобов´язань перед Радою Європи. У зв`язку з цим підготовлена об`ємна доповідь, яка має дуже багато критичних зауважень на адресу Російської Федерації».

Сьогодні навіть російський посол в Україні Віктор Чорномирдін визнав, що у Росії лише зараз починає минати шок від подій в Україні. Про це він заявив під час українсько-російського бізнес-форуму, що почав працювати у Києві. Посол зазначив, що обидві країни приречені на співпрацю і мають зробити її взаємовигідною. Борис Тарасюк, у свою чергу, висловив сподівання, що офіційна влада Росії висловить свою позицію щодо провокації деяких російських законодавців і відмежується від цієї позиції, викладеної в резолюції.

XS
SM
MD
LG