Спеціальні потреби

Актуально

“Україна після помарaнчевої революції” – слухання у Конгресі США

У комітеті з міжнародних відносин Палати представників Конгресу США пройшли слухання на тему “Україна після помаранчевої революції”.

Після відносної перерви, пов'язаної з літніми відпустками, тема України знову, як і в часи помаранчевої революції, викликала великий інтерес. Організатори слухань не розраховували на таку велику кількість людей які заповнили зал слухань. Підкомітет з питань “Європи та зростаючих загроз” зібрав кілька спеціалістів аби розглянути такі питання, як економічні реформи в Україні, можливості її вступу до Світової Організації Торгівлі тощо. Член підкомітету конгресмен Роб Векслер, хоча і піддав критиці повільний хід реформ в Україні, закликав своїх колег підтримати новий український уряд, а Європейський Союз – відкрити двері на зустріч Києву.

Помічник секретаря Бюро Європи та Євразії державного департаменту США Деніел Фрід у свою чергу віддав належне успіхам уряду Ющенка у таких галузях, як захист громадянських прав, свобода слова, покращення роботи судів, змінення міжнародного іміджу України. Однак, Фрід зауважив, що кілька важливих економічних реформ гальмують, і це може завадити економічному розвитку України.

На слуханнях багато уваги було приділено парламентським виборам в Україні наступного року. Деніел Фрід порадив уряду Віктора Ющенка, аби отримати проурядову більшість у Верховній Раді, терміново залучити безпосередніх учасників помаранчевої революції до підприємництва, вивести на них західних та внутрішніх інвесторів і тим самим схилити на свій бік населення країни.

Фрід подякував Україні за прийняття закону про захист інтелектуальної власності. Адміністрація США, підкреслив Фрід чекає на запровадження цих законів, і за кілька тижнів прийме рішення, чи зняти з України санкції на суму сімдесят п'ять мільйонів, накладені за потурання інтелектуальному піратству. Чиновник державного департаменту наголосив, що США підтримують також прагнення України приєднатися до СОТ. Хоча, зазначив Фрід Верховна Рада повинна прийняти ще низку законів. Однак, Україна ближче до членства в СОТ ніж була місяць тому, підкреслив Деніел Фрід.

Стосовно інвестицій в Україну, на які робить ставку уряд Ющенка, то як зазначив один з учасників слухань у палаті представників директор Євразійських програм Республіканського інституту Стівен Нікс, інвестори продовжують боятися вкладати гроші через невпевненість у судовій системі України.

Всі хто виступав на слуханнях, намагалися переконати конгресменів у необхідності продовжувати підтримувати Україну. Від розвитку подій в Україні, підкреслив директор Євразійського відділу Демократичного інституту Нельсон Ледскі, залежить ситуація в усьому регіоні.

Загалом всі учасникі слухань позитивно оцінили роботу нової української влади. Щоправда, професор Університету імені Джорджа Вашингтона Тарас Кузьо зазначив, що залишається не вирішеною принципова справа вбивства Георгія Ґонґадзе. Якби не було Кучмагейту, викликаного зникненням журналіста, нагадав Кузьо, не було б помаранчевої революції.

Всі новини дня

Орбан перетворює Угорщину на найгучнішого противника санкцій щодо Росії

Віктор Орбан перебуває на посаді прем’єр-міністра Угорщини загалом понад 15 років, 1998-2002 і тепер з 2010 року. На світлині він (по середині) з міністром закордонних справ Петером Сіярто (ліворуч) і оборони Кріштофом Салай-Бобровніцким на саміті НАТО в Мадриді 30.06.2022 р.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив, що його уряд розпочинає те, що він називає національною консультацією щодо санкцій Європейського Союзу проти Москви у відповідь на російську війну в Україні.

В той час як Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, оголосила 28 вересня проект нового - восьмого набору санкцій проти Росії Орбан знову звинуватив Брюссель у тому, що європейські керівники, за його словами, «не запитують людей, але змушують їх платити».

У деяких європейських країнах нещодавно відбулися демонстрації невдоволених підвищенням цін на енергію і зростанням вартості життя, але більшість європейців досі підтримують відповідь ЄС на російську війну.

78% заявили під час опитування влітку, що підтримують санкції проти Росії, і 68% висловилися за фінансування й постачання Україні військової допомоги, а 92% європейців схвалювали гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом на рівні окремих країн курс їхніх урядів у відповідь на напад Росії на Україну схвалювали 55%.

Віктор Орбан, якого вважають прихильним до російського президента Путіна, сподівається, що проведення консультації підтвердить давно відомий курс його уряду на спротив намаганням Європи покарати режим Путіна за агресію.

Він також неодноразово натякав, що ЄС буцімто діє під тиском США і називав своїм супротивником президента України Володимира Зеленського.

Досі Угорщина, яка є членом ЄС і НАТО, подавалася під тиском союзників і вимушено голосувала за попередні набори європейських санкцій.

Але при цьому Будапешт часто наполягав на винятках для себе, а також домагався скасування деяких пропозицій, зокрема виступав проти внесення до санкційних списків лідера російської православної церкви патріарха Кіріла, котрий благословив війну Росії в Україні.

Угорщина на відміну від інших союзників у НАТО оголосила, що не буде надавати військову допомогу Україні, і в той час як європейці намагаються зменшити залежність від російських енергоносіїв, Будапешт наприкінці серпня уклав додатковий контракт на постачання російського газу.

Попри це угорська економіка потерпає від серйозних проблем, і Віктор Орбан заявляє, що провина лежить на керівництві Європейського Союзу.

«У червні бюрократи в Брюсселі обіцяли, що санкції приведуть до закінчення війни. Сьогодні ми не бачимо кінця війни, а рахунки за енергоносії підстрибнули», - пояснював Орбан в одному зі своїх дописів у Фейсбуку цього тижня.

Віктор Орбан вже тривалий час зазнає гострої критики з боку Європейського Союзу за те, що називають зосередженням влади в руках урядової партії Фідес та контролем уряду, або близьких до влади осіб над засобами масової інформації та іншими установами в країні.

Звіт схвалений Європейським парламентом 15 вересня називає Угорщину «більше не демократичною державою», а радше «виборною автократією».

Європейська комісія погрожує затримати виплату Угорщині європейських субсидій на 7,5 мільярдів євро на знак покарання уряду Орбана за те, що в Брюсселі названо порушеннями в Угорщині принципів верховенства закону.

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

Більше

XS
SM
MD
LG