Спеціальні потреби

Американські адвокати про справу Колесникова


До справи Колесникова американські адвокати з компанії „Міллер і Шевальє” долучились у травні. Відтоді вони активно вивчали українську Конституцію та Кримінальний кодекс. Проте нові знання не дозволяють їм представляти інтереси Колеснікова у суді. Адвокати скаржаться, що їх навіть ніколи не запрошують на такі засідання. Між тим на їх думку, утримуючи Колеснікова за гратами, змінюючи при цьому кожного разу обвинувачення, правоохоронці порушують усі можливі закони.

Американський адвокат Ричард Гайбі каже, що довго вагався перед тим, як погодився стати консультантом у справі Бориса Колеснікова, адже українська Конституція гарантує йому право на звільнення. Крім того, Віктор Ющенко неодноразово стверджував, що є прихильником конституційного права. Проте, на ділі все виявилось інакше. Гайбі наголошує, що про яку прозорість судочинства може йти мова, якщо на судові засідання не допускають представника омбудсмена, а проти адвоката підозрюваного порушують кримінальну справу:

“Якщо все це робиться в інтересах „національної безпеки України”, то Конституція є нічим іншим, як „Потемкінським селом”, гарним фасадом, що прикриває жахливу правду про те, що пан Колесніков згниє за гратами до того, як його конституційні права і права людини будуть відновлені.”

У вівторок відбудеться чергове засідання у справі Колеснікова. Адвокати кажуть, що не зважаючи на те, що 100 народних депутатів готові поручитись за нього та сплатити будь-яку суму застави, суд навряд чи звільнить їхнього клієнта. Саме тому, у разі, якщо усі важелі будуть використані американські юристи планують звернутись до Європейського суду з прав людини.

Нагадаю, колишній голова донецької облради Борис Колесніков, був затриманий 6 квітня цього року. Його звинувачують у здирництві. Ім’я Колеснікова пов’язують із іменем найбагатшої людини України – донецького бізнесмена Ріната Ахметова. На запити журналістів, адресовані американським юристам з приводу того, хто саме запросив їх в Україну, Ричард Гайбі спочатку відмовлявся відповідати, проте наприкінці зустрічі повідомив пресі, що в Україну його запросив донецький футбольний клуб „Шахтар”.

XS
SM
MD
LG