Спеціальні потреби

Рибачук визначає прiоритети роботи


Президентський секретаріат не втручатиметься в роботу уряду, парламенту, судів та засобів масової інформації. Про це заявив на своєму першому брифінгу новопризначений держсекретар Олег Рибачук. Він також пообіцяв добитися розмежування влади і бізнесу.

Як зізнається колишній віце-прем`єр з європейської інтеграції Олег Рибачук, призначення держсекретарем було для нього несподіванкою. Однак він отримав від президента добро на реформування секретаріату, що й буде зроблено найближчим часом. Рибачук пообіцяв добитися розмежування влади і бізнесу:

«Ні в цих стінах у секретаріаті президента, який ви правильно по інерції називаєте адміністрацією, не буде людей, які пов`язані з бізнесом напряму. Не побачите ви таких людей в новому уряді. У владних структурах ви не побачите бізнесменів».

Новий держсекретар також заявив, що не втручатиметься в роботу уряду, парламенту і судів, як це робилося за часів адміністрації президента Кучми:

«Сюди не будуть викликатися керівники фракцій, тут не буде проводитись робота пояснювальна, не буде звідси йти прізвище, а потім керівникам фракцій такий сеанс психотерапії, щоб вони зрозуміли, що це їхнє подання. Такого не буде. Ми це не декларуємо. За таким принципом ми будемо працювати. І це не тільки питання урядовців, але й суддів... Ми не будемо використовувати таку тактику призначень – що тільки я должен вас лично визвать, ви мені повинні собачими глазами посмотрели в глаза... Забули».

Коментуючи, на прохання журналістів, обставини відставки Тимошенко, Рибачук підтвердив, що президент аж до ранку четверга не мав наміру звільняти прем`єра, плануючи натомість “м`який пакет” змін. Однак згода, досягнута в результаті переговорів, була зруйнована не з вини президента:

«Я хочу сказати одне – президент до останньої секунди, до останньої секунди хотів зберегти команду. ... Ми розійшлися на тому, що президент ішов іншим шляхом. Він прибирав найбільш конфліктні фігури як з боку уряду, так і зі свого оточення. З боку президента нічого не змінилося. Що там кому на ніч наснилося. Чому вранці ми почули телефонний дзвінок і сказали, що це є неприйнятним – я не знаю».

Хто саме подзвонив і зірвав домовленості, Рибачук не уточнив. Однак за його твердженням, оголошуючи зранку у четвер про свою відставку, екс-віце-прем`єр Микола Томенко знав про існування указу про відставку Порошенка.

На своєму першому брифінгу держсекретар пообіцяв, що влада буде максимально відкритою для критики, а президент оприлюднить декларацію про доходи. Він повідомив також, що Ющенко зробив висновки зі скандалу довкола його сина. “Не є він сином Бога”, -- сказав Рибачук, натякаючи на публікації в “Українській правді”, і додав, що горезвісного BMW M6, на якому їздив Ющенко-молодший, вже немає у Києві.

Говорячи про відкритість влади, Олег Рибачук, однак, відбувся жартами на запитання про те, чи збережеться в його секретаріаті глухий залізний паркан, який з`явився віднедавна на Банковій: «Може, краще і більш по-європейському мінне поле – подумаю».

XS
SM
MD
LG