Спеціальні потреби

Ще одна оцінка Меморандуму між владою та опозицією


Керівник правозахисної організації „Антикорупція” Борис Пенчук негативно оцінює підписання Меморандуму про взаєморозуміння між владою та опозицією. На його думку, ставлячи свій підпис під цим документом, Ющенко спровокував низку питань з боку тих людей, що підтримували його під час Помаранчевої революції.

Ім’я Борис Пенчук більше відоме по справі голови Донецької облради Бориса Колесникова. Саме він звинувачував високопосадовця у здирництві. Однак після низки допитів, Колесникова було звільнено з-під варти, а справа досі не завершена. Розчарувавшись у діях правоохоронних органів, Пенчук створює правозахисний Фонд „Антикорупція” і спільно з Агентством журналістських розслідувань планує видати книгу „Донецька мафія”. Перші примірники видання Пенчук обіцяє подарувати бізнесмену Рінату Ахметову та голові Донецької обласної Ради Колесникову.

Останні події довкола підписання Меморандуму про взаєморозуміння між владою та опозицією Борис Пенчук оцінює негативно. За його словами, уся донецька еліта вийшла з криміналітету і президент не може про це не знати. Пенчук каже, що «домовлятись з бандитами» аморально, при цьому скасовуючи покарання тим, хто під час минулих президентських виборів порушував виборче законодавство:

«Третій пункт Меморандуму фактично повністю анулював ті порушення виборчого законодавства, що були скоєні під час президентських виборів. Цим пунктом було фактично оголошено про пробачення всіх тих, хто фальсифікував минулі вибори. Хто принизив виборців, тобто народ України? Що у нас виходить? Що суди тепер не будуть самостійними? Що за них все вирішується в іншому місці?».

Пенчук наголошує, що за останні дев`ять місяців у Донецькій області нічого не змінилось -- про це, каже вiн, свідчать звернення громадян до Фонду „Антикорупція”. А люди, які під час виборів підтримували нинішнього президента, починають розчаровуватись у його діях.

Тим часом голова Центральної виборчої комісії України Ярослав Давидович ініціативу Віктора Ющенка щодо оголошення амністії оцінює позитивно. Про це він заявив у розмові з журналістами. На думку Давидовича, сьогодні Україна ще не готова покарати усіх порушників виборчого законодавства під час президентських виборів 2004-го року. В той же час він вважає, що порушення тисяч кримінальних справ під час виборів минулого року стане серйозним уроком для порушників.

Що стосується нинішніх виборів, то за словами Давидовича, вони будуть надзвичайно складними, оскільки це пов`язано із низкою факторів політичного, соціального, економічного та правового характеру. Голова ЦВК нагадав, що наступнi парламентські вибори будуть відбуватись в країні вже за новою виборчою системою.

XS
SM
MD
LG