Спеціальні потреби

Актуально

У Верховнiй Радi дискутують реабiлiтацiю УПА

Український парламент сьогодні знову дискутував тему реабілітації Української повстанської армії. Представники УНП внесли до парламенту ящики з підписами, зібрані на підтримку визнання УПА. Однак це знову викликало критику з боку комунiстів.

Один мiльйон підписів за визнання бійців УПА учасниками Великої вітчизняної війни внесли сьогодні до парламенту представники УНП. Тепер, після висновків спеціальної комісії, в рамках роботи якої історики досліджували діяльність цієї організації, націонал-демократи отримали всі підстави для того, аби вирішити цю проблему в українському суспільстві. Говорить Юрій Костенко:

«З гітлерівською Німеччиною співпрацював сталінський режим, а не УПА. Бо саме комуністичний режим пішов на підписання із нацистським режимом ганебного пакту Молотова-Ріббентропа. Каральні акції проти мирного населення здійснювали не вояки УПА, а спецзагони НКВС».

Юрій Костенко з парламентської трибуни закликав президента Ющенка прислухатися до людей, які підписалися під проханням і зробили конкретні кроки для реабілітації УПА: «Фракція УНП вимагає від президента та уряду визнання того факту, що без УПА не було б української державності і незалежної України», сказав вiн.

Костенку доводилося весь час говорити під вигуки „ганьба”. Далі коробки з підписами в парламентську залу внесли вже комуністи. Вони кажуть, що збирали підписи проти реабілітації УПА в усіх регіонах України і що українці не сприймуть такого кроку президента як визнання воїнів повстанської армії учасниками війни. Говорить Ігор Алєксєєв:

«Ми категорично проти зрівняння зрадників і гвалтивників з героями визволителями. На нюрнберзькому процесі назавжди засудили фашистів і їх близнюків націоналістів».

Дві непримиримі позиції спостерігаються не лише в стінах українського парламенту, але й в середовищі українців. Президент Ющенко, який на день незалежності у Києві закликав до єднання, зіткнувся з чималою проблемою, вирішувати яку напередодні виборів особливо складно.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG