Спеціальні потреби

У Верховнiй Радi дискутують реабiлiтацiю УПА


Український парламент сьогодні знову дискутував тему реабілітації Української повстанської армії. Представники УНП внесли до парламенту ящики з підписами, зібрані на підтримку визнання УПА. Однак це знову викликало критику з боку комунiстів.

Один мiльйон підписів за визнання бійців УПА учасниками Великої вітчизняної війни внесли сьогодні до парламенту представники УНП. Тепер, після висновків спеціальної комісії, в рамках роботи якої історики досліджували діяльність цієї організації, націонал-демократи отримали всі підстави для того, аби вирішити цю проблему в українському суспільстві. Говорить Юрій Костенко:

«З гітлерівською Німеччиною співпрацював сталінський режим, а не УПА. Бо саме комуністичний режим пішов на підписання із нацистським режимом ганебного пакту Молотова-Ріббентропа. Каральні акції проти мирного населення здійснювали не вояки УПА, а спецзагони НКВС».

Юрій Костенко з парламентської трибуни закликав президента Ющенка прислухатися до людей, які підписалися під проханням і зробили конкретні кроки для реабілітації УПА: «Фракція УНП вимагає від президента та уряду визнання того факту, що без УПА не було б української державності і незалежної України», сказав вiн.

Костенку доводилося весь час говорити під вигуки „ганьба”. Далі коробки з підписами в парламентську залу внесли вже комуністи. Вони кажуть, що збирали підписи проти реабілітації УПА в усіх регіонах України і що українці не сприймуть такого кроку президента як визнання воїнів повстанської армії учасниками війни. Говорить Ігор Алєксєєв:

«Ми категорично проти зрівняння зрадників і гвалтивників з героями визволителями. На нюрнберзькому процесі назавжди засудили фашистів і їх близнюків націоналістів».

Дві непримиримі позиції спостерігаються не лише в стінах українського парламенту, але й в середовищі українців. Президент Ющенко, який на день незалежності у Києві закликав до єднання, зіткнувся з чималою проблемою, вирішувати яку напередодні виборів особливо складно.

XS
SM
MD
LG