Спеціальні потреби

МЗС: Україна має зближуватися з ЄС i НАТО


Найближчим часом Україна затвердить новий механізм співробітництва з Європейським Союзом і НАТО. Про це заявив міністр закордонних справ Борис Тарасюк на брифінгу в Києві, присвяченому десятій річниці членства України в Раді Європи.

Борис Тарасюк незадоволений темпами європейської інтеграції України. Повільний процес формування нових механізмів співпраці з євроатлантичними інституціями міністр відносить до прорахунків української зовнішньої політики:

«Думаю, що нам подекуди бракувало послідовності в тому, що стосується просування до Світової організації торгівлі, в тому, що стосується набуття статусу країни з ринковою економікою. Рівень документів, які готувалися, був неадекватним, і це викликало критику з боку наших партнерів. Це стало причиною затягування надання статусу країни з ринковою економікою як з боку ЄС, так і з боку США...У нас затягнувся процес формування нового механізму співпраці між Україною і НАТО. Але я думаю, що на помилках треба вчитися, і ми вчимося на помилках, найближчим часом буде розглянуто і, сподіваюсь, затверджено новий механізм співпраці України як з НАТО, так і з Європейським Союзом».

Тарасюк повідомив про створення нового Урядового комітету з питань євроатлантичної інтеграції. Комітет, за його словами, заповнить організаційну прогалину, яка донині існувала у взаєминах України з Євросоюзом і НАТО. Глава українського зовнішньоекономічного відомства анонсував також проведення 1-2 грудня у Києві Форуму спільноти демократичного вибору. Форум, зініційований президентами України і Грузії Ющенком і Саакашвілі, має на меті сприяти утвердженню в цих країнах європейських демократичних стандартів, і в часi збіжиться з самітом Україна-Європейський Союз.

На брифінгу керівник МЗС відповів на запитання журналістів щодо призначення нових послів України за кордоном. Як прогнозує Борис Тарасюк, впродовж листопада президент призначить 20 послів із двадцяти трьох вакантних місць. Нагадаємо – після перемоги на президентських виборів Віктор Ющенко звільнив 17 українських послів за кордоном.

Міністр закордонних справ повідомив також, що його відомство наполягатиме на додатковому розслідуванні обставин смерті українського журналіста Тараса Процюка, котрий загинув у квiтнi 2003 року у Багдаді від пострілу американського танкового снаряда. Як каже Борис Тарасюк, родина журналіста вже одержала матеріальну компенсацію від страхової компанії, а відтак ідеться насамперед про визнання моральної та юридичної відповідальності:

«Ми проінформували американську сторону про те, що ми не лише зацікавлені в отриманні повної інформації щодо результатів розслідування, що ми не лише хочемо ознайомитись з матеріалами справи, але й готові долучитися до додаткового розслідування обставин загибелі Процюка», - зазначив глава українського МЗС.

XS
SM
MD
LG