Спеціальні потреби

Наближається кінець реєстрації на вибори-2006


25 грудня – останній день, коли виборчі блоки та партії мають здати на реєстрацію списки кандидатів у народні депутати України. Щоправда, досі не відомі не лише всі претенденти на депутатські мандати, а навіть кількість партій, які братимуть участь змаганнi. Попри це, більшість експертів кажуть про чимало несподіванок у списках тих партій, які вже оприлюднили своїх кандидатів.

Україна лише починає знайомитися з тими, хто з високою долею ймовірності представлятиме новий законодавчий орган країни, та ще й зі значно більшими повноваженнями. Там чимало людей, які просто не покидатимуть своїх робочих місць, оскільки і зараз є депутатами. Однак, значно цікавіші – нові люди, які несподівано для багатьох опинилися у виборчих списках певних політичних сил.

Якщо до спортсменів та співаків у парламенті українці вже трохи звикли, то нинішню кампанію вже називають масовим походом журналістів за мандатами. В перші п`ятірці Блоку Ющенка НСНУ опинилася генеральний продюсер каналу “1+1”, популярна телеведуча Ольга Герасим`юк. Це називають відповіддю ющенківців на появу в першій п`ятірці Блоку Тимошенко іншого відомого журналіста Андрія Шевченка. Окрім того, іще декілька журналістів опинилися в списку Пори-ПРП. Це - Вахтанг Кіпіані та генеральний продюсер каналу ICTV Олександр Богуцький.

А от в списку соціалістів опинився цілий власник кількох медіа – одіозний політик та підприємець Андрій Деркач. Це - несподіванка, зважаючи на те, що саме соціалісти неодноразово вимагали притягнути до відповідальності його батька Леоніда Деркача за ніби то причетність до справи Гонгадзе. Тепер вони надали політичний прилисток його сину.

У списку Литвина журналістів немає, зате там у першій п`ятірці космонавт Леонід Каденюк та співачка Софія Ротару. Вона не єдина представниця шоу-бізнесу, яка претендуватиме на парламентське крісло. Найімовірніше там буде і Руслана Лисичко, яка, вигравши Євробачення, стала своєрідним символом України.

До символів належить і прізвище Віталія Кличка, який не просто йде до парламенту, а очолює цілий виборчий блок, вже згадану Пору-ПРП.

Втім, значно більше у списках професійних політиків. Люди з колишній прокучмівських фракцій тепер опиняються в так званих помаранчевих блоках. Втім не всі. З високою долею ймовірності в парламенті не буде Олександра Волкова та Олександра Задорожнього – їхня співпраця з Юлією Тимошенко не вилилася у їх присутність в списку її блоку. Юрія Луценка не буде в списках СПУ, кажуть, що президента силових міністрів поставив перед вибором – або портфель, або вибори.

Зате для фігурантів корупційного скандалу, що були в оточенні президента, в прохідній частині списку НСНУ – це Олександр Третьяков та Петро Дорошенко. Призначений губернатором Євген Червоненко від списку відмовився.

Тепер партійці несуть списки до Центрвиборчкому, який їх перевірятиме і реєструватиме кандидатів у депутати. Вже після цього детальні розгляди списків можуть багатьох здивувати. Зараз експерти в один голос кажуть те, що формування списків на першi в історії України пропорційнi виборi відбувалося далеко не демократично і у закритому режимі.

XS
SM
MD
LG