Спеціальні потреби

Актуально

Федур хоче вiдкритого процесу в справi Гонгадзе

Адвокат Лесi Гонгадзе Андрiй Федур домагатиметься від влади відкритого процесу у справі вбивства журналіста Георгiя Гонгадзе. Як заявив Федур, він подав клопотання до суду і наполягатиме на тому, щоб уже на початку слухань 1 лютого преса і громадськість мали вільний доступ до судової зали.

Хоч суд у справі Гонгадзе відбув уже кілька засідань, жодних слухань по суті ще не було. Єдине питання, яке вирішували судді – як зробити процес закритим. Про що зрештою й було прийнято ухвалу – на тій підставі, що матеріали справи містять державні таємниці. Адвокат матері вбитого журналіста Андрій Федур наполягає, що жодних документів із грифом “секретно” у справі нема, а закрити процес хочуть з єдиною метою – щоб приховати від суспільства правду:

«Де ще в світі є держава, де вбивство спецслужбами журналіста було державною таємницею? Відколи це вбивства стали державними таємницями? Вбивство виконують працівники підрозділів МВС, а ми кажемо, що це державна таємниця. Та ще і в судовому засіданні пояснюється це тим, що, бачте, ті, хто слідкував за Георгієм Гонгадзе в 2000 році, до моменту його смерті, вони ще й сьогодні працюють у цих підрозділах, а тому ніяким чином їх не можна розсекретити. А вони працюють там для чого – ще не всіх повбивали, не всі замовлення виконані, чи чому вони там працюють до цього часу?».

Як заявив Федур, він подав клопотання до суду про забезпечення гласності розгляду, і наполягатиме, щоб уже 1 лютого преса була допущена до судової зали. Якщо не буде відкритих судових засідань, потерпіла сторона вимагатиме від парламенту відставки Генерального прокурора, -- наголосив адвокат Лесі Гонгадзе.

За його словами, не може не дивувати ситуація, коли президент України на весь світ оголошує, що буде відкритий процес, а Генпрокурор добивається протилежного – закритості. Про незалежність судової влади, на думку Андрія Федура, у даному разі не йдеться:

«Я особисто вважаю, що це не власна позиція прокуратури. Не ризикнув би прокурор самостійно вимагати того, що вони вимагають, тобто закритого судового процесу. Я вважаю, що тут є вплив iз-зовні».

Як заявляють Андрій Федур та лідери блоку Олійника і Сироти, вони звернуться із закликом до президента Ющенка виконати свої обіцянки про повне розслідування справи Гонгадзе і відкритий судовий процес. Говорить Михайло Сирота:

«Ні президент України, ні прем`єр-міністр України взагалі не прокоментували цієї ситуації. Тоді для чого президент України на Парламентській Асамблеї Ради Європи говорив про відкрите судове засідання?».

При чому Борис Олійник додав: «Нам треба все-таки пройти обряд очищення через праведні суди. Бо це точка відліку, з якої ми повинні будувати нашу державу. Якщо ми цього не зробимо, у нас не вийде будівля за кресленням національної ідеї».

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG