Актуально
Європарламент вдоволений кампанiєю в Українi
Нинішня виборча кампанія в Україні дуже близька до європейських стандартів. Про це заявив у Києві керівник місії Європейського парламенту зі спостереження за парламентськими виборами в Україні Марек Сiвець.
Семеро депутатів Європарламенту уповноважені спостерігати за українськими виборами, і як каже голова місії Марек Сівець, той інтерес не епізодичний. Пан Сівець був спостерігачем на минулих президентських виборах, і за його словами, тодішню й нинішню кампанію годі навіть порівнювати:
«Я вважаю, нечесно порівнювати нинішні вибори з президентськими виборами позаминулого року, бо тоді довелося б аж надто занизити планку сподівань. Усім відомо, якими були тодішні стандарти і норми. Сьогодні ж, попри деякі скарги, кампанія проходить нормально; це саме ті стандарти, які ми завжди хотіли бачити тут в Україні».
Чисті вибори – наголосив депутат Європарламенту – то сертифікат на зрілість демократії і перепустка до європейського кола держав. Як він зауважив, серед українських партій, що йдуть на вибори, немає жодної, яка була б проти європейської інтеграції. Представник Партії регіонів, виступаючи у Європарламенті, так само заявляв про європейський вибір, – нагадав Марек Сівець І порадив – якщо вже всі партії про це говорять – єднатися довкола європейських цінностей. Бо неможливо прийняти до Євросоюзу половину України: «Неможливо прийняти Київ і Львів без Донецька та Луганська», -- зазначив вiн.
Європарламентар висловив також незгоду з твердженням Юлії Тимошенко про те, що ці парламентські вибори будуть водночас виборами прем`єр-міністра.
«Я не можу погодитись з тим, що парламентські вибори будуть змаганням за посаду прем`єра. В такому разі я не бачу, хто виграв би ці змагання, і тоді Україна залишилася б взагалі без прем`єра. Прем`єр має отримати принаймні 226 голосів у парламенті. І в історії моєї країни ніколи не траплялося, щоб стільки голосів дала одна партія, хай навіть вона й виграла вибори», -- сказав поляк Марек Сівець.
Нагадаємо, висока оцінка кампанії європейськими спостерігачами прозвучала в унісон з думкою Сполучених Штатів. Посол США в Україні Джон Гербст заявив, що нинішня виборча кампанія є найчеснішою за всю історії незалежної України.
Всі новини дня
- Голос Америки
В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео
У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.
- Голос Америки
Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео
Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.
- Голос Америки
Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео
Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.
- Голос Америки
Постачання зброї Україні - у фокусі нового командувача із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ЗМІ

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін в середу очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі, ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні, щоб підтримати її в протистоянні російській агресії, повідомляє американське оборонне видання Stars and Stripes.
Генерал Регін має докторський ступінь з державної політики та ступінь магістра стратегічних досліджень. Працював заступником командувача з питань підтримки в організації, створеній минулого року у Вісбадені, Німеччина, де мав, серед іншого, завдання робити все можливе, щоб переконатися, що США готові продовжувати підтримку України в довгостроковій перспективі.
Новий очільник Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі наголосив на здобутках свого попередника, зокрема, з часу російського вторгнення в Україну. Вже за тиждень після 24 лютого 2022 року солдати 3-ї піхотної дивізії були розгорнуті в Європі, готові до будь-якого потенційного проникнення загрози на територію НАТО.
Протягом наступних місяців, інформує Stars and Stripes, Командування перемістило в Україну сотні одиниць бронетехніки, тисячі спецавтомобілів і мільйони боєприпасів, а також мільярди доларів допомоги у сфері безпеки, яку надали США. Було використано порти в Данії та Чорногорії, а також розширено можливості транспортування залізницею та внутрішніми водними шляхами.
Під час церемонії зміни командування було наголошено про подальшу роботу в час війни. “Вам доведеться зробити ще більше, тому що це тільки починається. Я думаю, це довготривала кампанія”, - сказав Дарріл Вільямс, генерал-командувач армії США в Європі та Африці.
За його словами, операції не можуть бути успішними без гарантованого матеріально-технічного забезпечення на полі бойових дій. Вільямс нагадав, як жорстоке та невиправдане вторгнення Росії в Україну спричинило повернення трагедії війни на європейський континент, а також, як міжнародне співтовариство об’єдналося, щоб надати Україні безпрецедентний рівень підтримки.
Попереднього керівника підрозділу, генерал-майора Джеймса Сміта нагородили медаллю “За відмінні заслуги” від імені президента США Джо Байдена. Дружина Сміта, Катріна, також була нагороджена медаллю “За заслуги на державному рівні” за її громадську роботу протягом останніх двох років.
Сміт наголосив, що зусилля підрозділу спрямовані, зокрема, на стримування російської агресії. Генерал-майор і надалі працюватиме у військовій логістиці.
Форум