Спеціальні потреби

Актуально

Питання політики щодо Іраку дедалі загострюється

Питання іракської політики дедалі загостюється в Сполучених Штатах, де в листопаді цього року, рівно посередині теперішнього терміну урядування президента Джорджа Буша, проходитимуть вибори законодавців.

Очолена США коаліція спромоглася здобути в Іраку швидку перемогу та усунути від влади режим Саддама Хусейна. Багато важчою справою виявилося встановлення в цій країні стабільного миру. За останній рік послабилася підтримка військових дій та політики адміністрації Буша стосовно Іраку американськими виборцями. Їх непокоять повідомлення про втрати солдат та насильство і хаос, кінця і краю яким не видно. Карлин Боуман веде спостереження за змінами громадської думки з одного із столичних мозкових центрів. На її думку це відбувається через те, що більшість американців стривожені, коли війська США в небезпеці, і вони хочуть почути від Президента про його наміри, водночас прагнучи запевнитись, що ці плани реалізуються ефективно. А останні події викликали у них сумніви щодо ефективності.

Президент Джордж Буш почав втрачати підтримку громадськості після свого переобрання на другий термін у 2004 році. Це сталося частково через підвищення цін на пальне та піддану значній критиці реакцію уряду на нанесені ураганом Катріна збитки. Однак на думку політичного аналітика Стюарта Ротенберґа, громадськість найбільше непокоїть центральна проблема президентства Буша - Ірак. За його словами фактично це й підірвало довіру до Джорджа Буша, поставило під питання його здатність керувати і стало найбільшим фактором поглиблення його внутрішньої політичної проблеми.

Декілька останніх опитувань громадської думки свідчать про те, що більшість американців сьогодні виступають проти війни у Іраку. Вони не вірять, що зроблений три роки тому крок був вартий того і побоюються, що в Іраку назріває громадянська війна. Виборці наразі запитують самі себе, а навіщо ми туди влізли? Бо головної підстави, тобто зброї масового ураження, як виявилося, там немає. І те, куди ця війна завела Сполучені Штати, поставило питання стосовно політики адміністрації і того, як вона цю війну веде. Президентові Бушу відомі настрої громадськості стосовно війни. Він виступив з рядом промов в країні, в надії заручитися громадською підтримкою. Цей виступ відбувся в лютому і там він сказав таке: «Ми виправляємо те, що не спрацювало. Ми продовжуватимемо вдаватися до необхідних змін, щоб завершити місію, перетворити Ірак на країну спроможну себе боронити, захищати та стати міцним союзником у боротьбі з терором».

Республіканці, які підтримують політику президента, плекають надію, що ситуація в Іраку покращиться ще перед виборами законодавців у листопаді. У свою чергу демократи планують використати іракську ситуацію в своїх політичних змаганнях та здобути в Конгресі більшу кількість місць для своїх депутатів. Однак в цілому, демократи не мають спільної платформи стосовно війни в Іраку. Деякі з них навіть вимагають негайного виведення військ з цієї країни. Конгресмен-демократ зі штату Пенсильванія Джон Мурта спочатку війну підтримував. А сьогодні він має протилежну думку. Війна в Іраку, за його словами, вийшла за рекламовані межі. Вона засвідчила хибність обгорнутої ілюзією політики. Втім, мало хто з опитаних американців вірить, що демократи, будучи при владі, поводилися б в Іраку інакше. Можливо демократи і не в силі змінити ситуацію зараз. Втім, все може змінитися після виборів законодавців у листопаді. Саме це голосування відіграватиме роль своєрідного референдуму стосовно проваджуваної адміністрацією Буша політики в Іраку.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG