Спеціальні потреби

Актуально

Данi екзит-полу майже тi самi, що у ЦВК

Масових фальсифікацій на українських виборах не було. Слідом за висновками спостерігачів, це підтверджують щойно оприлюднені остаточні результати Національного екзит-полу, які один-в-один збігаються з даними Центрвиборчкому.

Екзит-пол не помилився. Результати опитувань на виході з дільниць, оголошені одразу після їх закриття, були майже ідентичні даним ЦВК. Через тиждень після виборів, у п`ятницю 31-го, організатори Національного екзит-полу оприлюднили остаточні, перепровірені цифри. Від офіційних вони різняться ще менше, на якісь десяті відсотка. Скажімо, за даними Центрвиборчкому, Партія регіонів взяла 32 і 12 відсотків голосів, а за уточненими даними екзит-полу -- 32 і 6. Якщо екзит-пол не показує суттєвих відхилень від офіційно оголошених результатів, це означає, що фальсифікацій на виборах не було, -- каже один з організаторів опитування, директор фонду “Демініціативи” Ілько Кучерів:

«Наші дані спростовують ті факти, що були якісь порушення під час підрахунку голосів – вірніше, масові порушення».

Про це ж свідчить і відповідь виборців на запитання – чи спостерігали вони порушення, здатні вплинути на результат. Майже 90% опитаних на виході з виборчих дільниць відповіли “ні”.

Екзит-пол засвідчив ті ж, що й ЦВК, результати партій, які балансують на межі тривідсоткового бар`єра. За екзит-полом, ні Вітренко, ні Блок Литвина так само не проходять до парламенту. Проте як визнають соціологи, метод вибіркового опитування недостатньо точний, щоб ручатися за такі малі цифри. Говорить директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко^

«Щодо двох політичних сил точності ексзит-полу не вистачає для того, щоб сказати, чи вони здолали три відсотки, чи не здолали. Це блок Наталії Вітренко і блок Литвина».

Що ж до сенсації цих виборів – нижчого, ніж очікувалось, результату “Нашої України” і прориву БЮТу – то для організаторів екзит-полу, які дізналися новину першими, це так само стало несподіванкою. «Ми, так само як і вся Україна, пережили екзит-шок», - каже Ілько Кучерів.

Вищу від прогнозованої кількість голосів Блок Юлії Тимошенко – пояснюють соціологи – отримав через те, що багато виборців – 8% -- приймали рішення в останній тиждень, а якраз на останній тиждень перед виборами припав пік агітаційної кампанії Тимошенко.

Нагадаю: під час Національного екзит-полу-2006, який проводився фондом “Демініціативи”, Київським міжнародним інститутом соціології та Центром Разумкова, було опитано майже 17 тисяч виборців на виході з трьохсот виборчих дільниць. Нагадаю також: ексзит-поли проводяться на виборах в Україні з 1998 року. Під час другого туру президентських виборів 2004 року екзит-пол показав результати, що суттєво різнилися з даними ЦВК. Це призвело до звинувачень тодішньої влади у фальсифікації виборів і масових протестів на київському Майдані, що зрештою вилились у помаранчеву революцію.

А тим часом президент Віктор Ющенко висловився “за” перерахунок голосів на тих дільницях, до яких є претензії учасників виборчих перегонів. Про це заявив на брифінгу в п`ятницю заступник голови президентського секретаріату Анатолій Матвієнко. Як він зауважив, «будь-які сумніви стосовно легітимності влади мають бути зняті». Як відомо, перерахунку бюлетенів зажадали Народний блок Литвина, партія “Віче”, блок “ПОРА-ПРП” та Народно-демократична партія, які не подолали тривідсотковий бар`єр до Верховної Ради.

Всі новини дня

Орбан перетворює Угорщину на найгучнішого противника санкцій щодо Росії

Віктор Орбан перебуває на посаді прем’єр-міністра Угорщини загалом понад 15 років, 1998-2002 і тепер з 2010 року. На світлині він (по середині) з міністром закордонних справ Петером Сіярто (ліворуч) і оборони Кріштофом Салай-Бобровніцким на саміті НАТО в Мадриді 30.06.2022 р.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив, що його уряд розпочинає те, що він називає національною консультацією щодо санкцій Європейського Союзу проти Москви у відповідь на російську війну в Україні.

В той час як Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, оголосила 28 вересня проект нового - восьмого набору санкцій проти Росії Орбан знову звинуватив Брюссель у тому, що європейські керівники, за його словами, «не запитують людей, але змушують їх платити».

У деяких європейських країнах нещодавно відбулися демонстрації невдоволених підвищенням цін на енергію і зростанням вартості життя, але більшість європейців досі підтримують відповідь ЄС на російську війну.

78% заявили під час опитування влітку, що підтримують санкції проти Росії, і 68% висловилися за фінансування й постачання Україні військової допомоги, а 92% європейців схвалювали гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом на рівні окремих країн курс їхніх урядів у відповідь на напад Росії на Україну схвалювали 55%.

Віктор Орбан, якого вважають прихильним до російського президента Путіна, сподівається, що проведення консультації підтвердить давно відомий курс його уряду на спротив намаганням Європи покарати режим Путіна за агресію.

Він також неодноразово натякав, що ЄС буцімто діє під тиском США і називав своїм супротивником президента України Володимира Зеленського.

Досі Угорщина, яка є членом ЄС і НАТО, подавалася під тиском союзників і вимушено голосувала за попередні набори європейських санкцій.

Але при цьому Будапешт часто наполягав на винятках для себе, а також домагався скасування деяких пропозицій, зокрема виступав проти внесення до санкційних списків лідера російської православної церкви патріарха Кіріла, котрий благословив війну Росії в Україні.

Угорщина на відміну від інших союзників у НАТО оголосила, що не буде надавати військову допомогу Україні, і в той час як європейці намагаються зменшити залежність від російських енергоносіїв, Будапешт наприкінці серпня уклав додатковий контракт на постачання російського газу.

Попри це угорська економіка потерпає від серйозних проблем, і Віктор Орбан заявляє, що провина лежить на керівництві Європейського Союзу.

«У червні бюрократи в Брюсселі обіцяли, що санкції приведуть до закінчення війни. Сьогодні ми не бачимо кінця війни, а рахунки за енергоносії підстрибнули», - пояснював Орбан в одному зі своїх дописів у Фейсбуку цього тижня.

Віктор Орбан вже тривалий час зазнає гострої критики з боку Європейського Союзу за те, що називають зосередженням влади в руках урядової партії Фідес та контролем уряду, або близьких до влади осіб над засобами масової інформації та іншими установами в країні.

Звіт схвалений Європейським парламентом 15 вересня називає Угорщину «більше не демократичною державою», а радше «виборною автократією».

Європейська комісія погрожує затримати виплату Угорщині європейських субсидій на 7,5 мільярдів євро на знак покарання уряду Орбана за те, що в Брюсселі названо порушеннями в Угорщині принципів верховенства закону.

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

Більше

XS
SM
MD
LG