Спеціальні потреби

Актуально

Що думає дiаспора у США про вибори в Українi

В Українi політики та народ активно обговорюють можливі коаліції у парламенті, а окремі сили, як подейкують, вже навіть почали ділити портфелі. Як на цi питання дивитися українська дiаспора у США, про це ми поговорили з президентом Українсько-американської координаційної ради Ігорем Ґавдяком, який був гостем нашої студiї. З ним розмовляв Андрiй Годованець.

АГ: Пане Ігоре, як особисто ви оцінюєте результати виборів?

IҐ: Я думаю, що властиво ми не є дуже здивовані цими результатами, бо сподівалися, що такі результати і будуть. Ми є трошки розчаровані тим, що партія Ющенка Наша Україна отримала приблизно тільки 14 з лишком відсотків голосів. А також ми є трохи здивовані і розчаровані тим, що такі партії, як Пора-ПРП а також Костенка-Плюща не перебороли цього тривідсоткового бар’єру.

АГ: Якщо ж говорити все ж таки про ті партії, які цей бар’єр подолали, яку ви бачите найреальнішу коаліцію у парламенті?

IҐ: Мені здається, що найреальнішою коаліцією у парламенті повинна бути коаліція БЮТ, Наша Україна і соціалісти. І не тому, що вони віддзеркалюють ідеали помаранчевої революції, а тому, що все ж таки приблизно половина українців голосувала за ці партії. А це означає, що вони й далі вважають, що ці ідеали є реальними і що за них треба боротися.

АГ: З деяких джерел нам стало відомо, що Юрій Єхануров активно веде переговори з партією Віктора Януковича Регіони України. Якщо такий сценарій все ж таки справдиться, як українська діаспора на це дивитиметься?

IҐ: Думаю, що українська діаспора буде поділена. Одні будуть проти цього, а інша частина, до якої належу і я, буде дивитися на те, якими будуть домовленості між Нашою Україною і Партією регіонів. Якщо, скажімо, Партія регіонів не буде далі настоювати на тому, щоб надати російській мові статус державної, якщо вони погодяться на про-європейський курс в міжнародній політиці України, то в такому разі ми будемо більш позитивно дивитися на таку коаліцію. Але я сумніваюся, що Партія регіонів піде на такий договір, і тому сумніваюся, що Наша Україна піде на таку коаліцію з Партією регіонів.

АГ: Партія регіонів в принципі говорила тоді й говорить сьогодні про свій курс на Росію. Але все ж таки, якщо я вас правильно зрозумів, теоретично ви припускаєте, що Наша Україна об’єднається з Регіонами України і діаспора нормально дивитиметься на такий союз?

IҐ: Діаспора буде дуже негативно ставитися до всіляких проявів наближення України до Росії, цілковитого входження в Єдиний економічний простір, перервати прямування України до НАТО, до Європейського Союзу. Я думаю, що це би мало негативний вплив на діаспору і ми були б проти цього.

АГ: А особисто до Віктора Федоровича Януковича, як до лідера Партії регіонів діаспора претензій немає, який був прем’єр-міністром при Кучмі і мав стати президентом?

IҐ: Ми знаємо колишнього прем’єр-міністра Януковича, але все ж таки це є питання, яке вирішує український народ і я думаю, що діаспора не може вимагати, щоб в уряді була та чи інша людина. Це не є наше питання, це є питання українського народу.

АГ: Добре. А якщо дивитися на Тимошенко-прем’єра, якщо їй випаде нагода стати прем’єр-міністром України вдруге. Чи зміниться ваше ставлення до неї і в який бік?

IҐ: Я думаю, що якби Юлія Тимошенко стала прем’єр-міністром України і в той самий час не протестувала проти інвестицій із Заходу, а створила б такі економічні відносини в Україні, щоб західні інвестиції таки туди йшли, і якщо б її політика була менш популістською, то ми б тоді не мали ніяких претензій з цього приводу.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG