Спеціальні потреби

Актуально

В Українi вiдзначають роковини Чорнобиля

В Україні відзначають двадцяті роковини аварії на Чорнобильській АЕС. У пам`ять про трагедію приспущені державні прапори, у церквах по всій країні відбуваються поминальні вiдправи. Верховна Рада провела тематичні слухання, а вчені з усього світу з`їхались у Київ на міжнародну конференцію “20 років чорнобильської катастрофи. Погляд у майбутнє”.

Відзначення чорнобильських роковин почалося в ніч на 26 квітня з поминального молебня в пам`ять про загиблих при ліквідації наслідків катастрофи. Запаливши свічку біля київського меморіального кургану “Героям Чорнобиля”, урядовці на чолі з президентом України вирушили на традиційні жалобні церемонії на Чорнобильській станції. На ЧАЕС Віктор Ющенко поклав квіти до меморіалу загиблим і вручив нагороди ліквідаторам:

«Чорнобиль повинен повернутися до українського лона. Повернутися не для захисту, а для розвитку разом з Організацією Об`єднаних Націй, разом з країнами Європейського Союзу, іншими нашими міжнародними партнерами. Ми доведемо, що в країні немає ані чорних дір, ані білих плям поза територіальністю».

До чорнобильських роковин приурочена Міжнародна конференція “20 років чорнобильської катастрофи. Погляд у майбутнє”. У конференції, скликаній у Києві, взяли участь вчені з багатьох країн світу, а одним з її підсумків стало оголошене Всесвітньою організацією охорони здоров`я нове дослідження в Україні. Воно стосуватиметься, зокрема, випадків раку щитовидної залози. Як заявив представник ВООЗ Майк Ріпачолі, чорнобильська катастрофа залишається унікальним випадком для вивчення:

«Атомна бомба в Японії була короткотерміновим опроміненням високого рівня, Чорнобильська аварія – довготерміновим, але з низькими рівнями опромінення. Тож ми маємо два цілком різних випадки і прагнемо дістати якомога більше інформації про них».

Учасники конференції, що стала заключною у низці форумів та симпозiумів, присвячених двадцятим роковинам чорнобильської катастрофи, підготували підсумковий документ, який звучить досить оптимістично. Як сказав заступник міністра з надзвичайних ситуацій Володимир Холоша, для пересічних українців є дві новини – добра і менш приємна:

«Перша новина добра – ми будемо жити. І немає підстав думати, ніби наслідки призведуть до вимирання українського народу, цього не станеться. Друга новина менш приємна. Щоб цього не сталося, нам потрібно спільними зусиллями вирішити ще багато-багато проблем».

Серед пріоритетних завдань, необхідних для остаточного подолання наслідків Чорнобиля, науковці називають побудову нового безпечного укриття, що має бути зведене над зруйнованим реактором до 2010 року, вирішення проблеми радіоактивних відходів на зоні відчуження та реабілітація тих територій, які були піддані найбільшому забрудненню.

Нагадаю – внаслідок аварії на ЧАЕС, що сталася 26 квітня 1986 року, майже 10 відсотків території України зазнало прямого радіаційного ураження. Станом на 1 січня 2006 року в Україні понад 2 з половиною мільйона людей визнано постраждалими внаслідок катастрофи.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG